Проект «Зелена школа – зелена громада» реалізується в Мирогощанській школі Дубенського району в рамках Програми малих грантів Глобального Екологічного Фонду (GEF).
Учасниками проекту стали Дубенська районна рада, Мирогощанська загальноосвітня школа (на фото нижче), Вінницька обласна громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» та Західноукраїнська регіональна непідприємницька громадська організація «Волинський ресурсний центр».
Виконавчий директор «Подільської агенції регіонального розвитку» Олег Левченко та проект-менеджер Олександр Крижанівський розповіли про способи енергозбереження в ЗОШ та підказали шкільній групі самоорганізації ідею започаткування клубу «Енергозбереження».
Голова Дубенської райради Олександр Дехтярчук зазначив, що сільські школи мають можливості використовувати місцеве паливо – торф – як альтернативу дорогому природному газу.
- В школах, які збудовані ще в радянські часи, застарілі системи опалення, старі дерев’яні вікна, не витримують ніякої критики, тому потрібно провести енергоаудит всіх шкіл району та самоорганізувати навчальні заклади з метою безперервного моніторингу використання енергоресурсів та впровадження енергоефективних заходів, - зауважив О. Дехтярчук.
А виконавчий директор Вінницької обласної ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко розповів про досвід впровадження пілотного проекту з енергозбереження у селі Северинівка Жмеринського району на Вінниччині.
- Споруджуємо там дев’ять об’єктів, на яких використовуватимуться сучасні енергоефективні технології, такі як вітряна електрогенерація та індивідуальні системи опалення. У перспективі хочемо перетворити територію сільської громади в показове село, в якому можна було б побачити найсучасніші технології, що найефективніше використовуються як відновні джерела енергозбереження.
- Дубенчанам одразу сподобався запропонований Подільською агенцією регіонального розвитку проект із енергоефективності, - каже О. Дехтярчук. - Приємно, що він впроваджуватиметься на території Дубенського району, тому що залучення додаткових коштів для потреб громади сьогодні досить важливе питання, крім того - це гарна перспектива для Мирогощанської школи, а, можливо, й для інших соціально-культурних об’єктів району.
До речі, паралельно з реконструкцією приміщення школи представники «Подільської агенції регіонального розвитку» організують для мирогощанських школярів і вчителів клуб з енергозбереження і системно навчатимуть їх за проектом «Зелена школа - Зелена громада», які на умовах дольової участі трьох сторін фінансуватимуться Глобальним екологічним фондом за Програмою малих грантів. Прищеплюватиметься розуміння того, що енергоносії – це не просто тепло, а й кошти, які потрібно розумно витрачати.