Головна / Новини / На одеському семінарі з сучасних засобів комунікації Подільська агенція регіонального розвитку презентувала проект міської соціальної мережі

На одеському семінарі з сучасних засобів комунікації Подільська агенція регіонального розвитку презентувала проект міської соціальної мережі

22/10/2013

Представники ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» взяли участь у семінарі «Сучасні засоби комунікації», організованому 16-18 жовтня в м. Одеса Місією ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні (EUBAM). Учасниками семінару стали представники Державної прикордонної служби та Міністерства доходів і зборів України, Міністерства внутрішніх справ та Митної служби Молдови.

З вітальним словом на початку заходу виступили Марина Решетняк та Ронан Гоггін – представники Місії ЄС з прикордонної допомоги Молдові та Україні.

«Сьогодні змінюються методи комунікації державних служб з громадянами, продовжується пошук нових інструментів та шляхи їх ефективного застосування. Багато організацій не визначились остаточно, які саме інструменти використовувати, більшість з них використовують нові методи комунікації інтуїтивно, тому що не знають, як правильно та ефективно їх застосувати. Щоб обрати оптимальний метод, важливо розуміти, чи відповідає обраний інструмент цільовій аудиторії, з якою ми спілкуємося. Необхідно також відповісти на питання, чи є у нас достатні вміння та навички, чи володіємо ми необхідними ресурсами…» – зазначив керівник відділу зв’язків з громадськістю місії EUBAM в Україні Ронан Гоггін.

Учасники заходу розповіли про нові інструменти комунікації, що вже використовуються в державних управліннях та службах, які вони представляють. Цікаво, що останнім часом державні органи стають активнішими в пошуку нових засобів спілкування з громадянами – використовуючи соціальні мережі, мобільні додатки, створюючи спеціальні сервіси для людей з обмеженими можливостями, як, наприклад, додаток для прослуховування новин, створений для людей зі слабким зором на сайті Державної прикордонної служби України.

Корисним та пізнавальним виявився тренінг експерта з комунікацій Дениса Гурського, під час якого присутні ознайомилися з особливостями роботи в соціальних мережах: які з них доцільно використовувати в роботі відповідних служб, як має бути подана інформація, на чому потрібно акцентувати увагу, як залучати нових користувачів, які є інструменти та додатки, котрі оптимізують роботу з аудиторією тощо.

Виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко презентував на семінарі ідею створення міської соціальної мережі (tvoemisto.org), яка найближчим часом запрацює у Вінниці та, за словами Олега Левченка, «сприятиме мережевому спілкуванню заради якісного управління громадою, стане основою для створення віртуальної спільноти близьких за місцем проживання мешканців міста, дасть можливість побачити «хто є хто» з прив’язкою до будинку, району, міста, здійснювати вплив та сприяти реальним змінам через ініціативи, звернення, петиції, віртуальні та безпосередні кампанії».

Завершився захід практичним заняттям, під час якого учасники, розділившись на команди, спробували розробити ідеї використання нових засобів комунікації для кожної служби, після чого обмінялися цікавими думками, рішеннями, які можуть бути використані на практиці та якісно змінити процес комунікації державних установ з громадянами.