Головна / Новини / Найактивніші представники Східної України переймали досвід Полтавщини та Дніпропетровщини

Найактивніші представники Східної України переймали досвід Полтавщини та Дніпропетровщини

31/05/2021

Протягом 24-28 травня 2021 року Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» було організовано чотириденні навчальні візити до Полтавської та Дніпропетровської областей для представників органів місцевого самоврядування Донеччини та Луганщини. 

Поїздки посадовців зі Сходу України організовані для вивчення кращих практик врядування, отримання прикладного досвіду та ознайомлення із досягненнями  успішних територіальних громад.

На Дніпропетровщині своїми здобутками з колегами зі Сходу поділилися Царичанська, Петриківська, Криничанська, Новоолександрівська, Покровська, Миколаївська, Солонянська та Вакулівська громади.
 
Учасники/ці делегації ознайомились із досвідом громади у налагодженні STEM-освіти, обмінялись досвідом із старостами, побачили Публічні бібліотеки, пройшли початок туристичного маршруту «Цікавими місцями Царичанської громади» з метою вивчення досвіду розвитку зеленого туризму.
 
Також знайомилися з роботою ЦНАП, здобутками у напрямку розвитку дітей та молоді, розвитку старостинських округів, налагодженні крафтового виробництва кремованого меду, розвитку медичної та освітньої сфер, налагодження діяльності молочного кооперативу, одного із найбільших в області.
 
Цікаво було дізнатися про досвід у сфері міжмуніципального співробітництва, про інноваційний парк Solorpark, нову сучасну амбулаторію, діяльність медового кооперативу «Пасічники присамар’я», реформи у житлово-комунальній сфері громади, роботі опорної школи як простору нових освітніх можливостей.
 
А ще було знайомство з Інклюзивно-ресурсним центром «Всі діти різні. Всі діти рівні», КП «Відродження» та його здобутками у сфері благоустрою, з роботою поліцейської станції, новими формами роботи сільської бібліотеки.
 
Під час візиту на Дніпропетровищину гості посадили два дерева дружби між областями.
 
 
 
 
 
 
 
Полтавщина зустріла гостей не менш цікаво. Візит розпочався у прес-центрі Полтавського художнього музею (Галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, представниками/цями КО «Інститут розвитку міста», проєктного офісу GIZ в Полтаві, на якій представлено роботу Полтавської громади над реалізацією Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».
 
Учасники/ці візиту познайомилися з роботою підприємства Konsort, побачили роботу Екобусу та познайомилися із архітектурою та історичними пам’ятками Полтави, а завершення першого дня візиту було присвячене вивченню сучасних підходів до організації роботи музеїв, відвідуванням театралізованої екскурсії «Скарби Кочубеїв з Диканьки», яку віднедавна проводять у Полтавському краєзнавчому музей імені Василя Кричевського.
 
Далі був візит до міста Кременчук, де відвідали ЦНАП, Ситуаційний центр, креативну студіюArtElf. Роботу ОМС у сфері надання соціальних послуг учасники візиту вивчали на прикладі Пришибської сільської та Новосанжарської селищної рад. У Миргороді гості познайомилися з успішним досвідом співпраці з проєктами МТД, роботою місцевого FM-радіо та місцевого телебачення, а також роботу інспекції з благоустрою, зокрема КП "Спецкомунтранс".
 
 
 
 
Візити відбувалися у рамках Програми розбудови управлінського потенціалу для місцевого самоврядування громад Донецької та Луганської областей, розробленої ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках Програми ООН із відновлення та розбудови мируUNDP Ukraine / ПРООН в Україніза фінансової підтримки Європейського Союзу (European Union in Ukraine).