Головна / Новини / На форумі “Повага. Досвід. Перспектива” обговорили ветеранські можливості щодо освіти та перекваліфікації

На форумі “Повага. Досвід. Перспектива” обговорили ветеранські можливості щодо освіти та перекваліфікації

29/06/2023

Освіта і перекваліфікація ветеранів та ветеранок — ще один ключ їхньої успішної реінтеграції та повернення до мирного життя. 

Про це та інше йшлося під час другої панелі форуму “Повага. Досвід. Перспектива”, який відбувся у вівторок, 27 червня в Києві. 

Так, у дослідженні потреб і запитів ветеранів та діючих військових, яке провів Український ветеранських фонд Мінветеранів, 24,4% опитаних ветеранів зазначили, що зараз та в майбутньому потребуватимуть підтримки в отриманні освіти. Вони також назвали важливою можливість перекваліфікації як інструменту ресоціалізації. 

“Треба залучати всі наявні ресурси для того, щоб ветерани мали можливості для навчання та освіти. Це — про практичні речі. Їм треба дати щось таке, що допоможе їм заробити на життя”, — наголошує Руслана Величко, перша заступниця виконавчого директора УВФ. 

Зокрема, Український ветеранський фонд спільно із Українським католицьким університетом запустив онлайн-курс “Повернення з війни: розум, тіло, соціум”.  

Зі слів керівниці UCU-online Роксоляни Вороновської, стартував курс нещодавно, але його вже проходять 350 людей.  

“Ми віримо в партнерства, бо по одному ми можемо зробити менше, ніж коли об’єднуємося. Наступний онлайн-курс плануємо зробити гібридний: поєднати і онлайн-навчання і комунікацію. Також ми хочемо працювати з дружинами військових і ветеранів – це має бути навчання для дружин і вдів, аби вони могли розвивати свій підприємницький потенціал, розширювати свої бізнеси, шукати нові ідеї”, – каже Роксоляна Вороновська. 

Крім того, УВФ спільно із American University Kyiv розпочав прийом заявок на на індивідуальні повні стипендії для ветеранів і їхніх родин. 

“Вдячні Українському ветеранському фонду за можливість долучитися і допомогти майбутньому ветеранів і їхніх дітей. У цьому році ми започаткували стипендію для воїнів ЗСУ, ветеранів, членів їхніх сімей, підписавши меморандум про співпрацю. Наші магістерські програми справді дають можливості, і тут йдеться також про  можливості для професійних навичок,  а відтак — і реінтеграції ветеранів у суспільне життя”, — Ольга Сватова, керівник відділу бренд маркетингу American University Kyiv. 

Ілля Шполянський із “Руху ветеранів України” підкреслив: важливо пам’ятати, щоб ветеран мав право вчитися та отримувати перекваліфікацію на будь-яку професію будь-яку кількість разів. 

“Суспільству вигідніше дати можливості ветерану вчитися чотири рази, ніж вигрібати наслідки потім. Послуга про навчання має бути колосально доступна. Ветеран має відчути любов, отримуючи освіту. А для цього всю методологію нашого сприйняття державної послуги для ветеранів треба знести під фундамент і побудувати нову”, — наголосив він.

Освітою та перекваліфікацією ветеранів займаються і низка громадських об’єднань. Одне з них — ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”. Зараз вони створюють у Вінниці реабілітаційний центр — допомагає їм у цьому УВФ.  

“Ми діємо за принципом “вудка замість рибки”. Ми працюємо над тим, щоб навчити ветеранів організувати життя так, щоб заробляти гроші для життєдіяльності. УВФ допомагає нам створити відповідне середовище. Вважаю, що всім громадянським інституціям треба готуватися до того, що ветерани повернуться: і ми матимемо до мільйона поранених лише. І ми не знаємо, на якому рівні будуть надавати послуги державні інституції щодо реабілітації”, – розповів Святослав Ніколайчук, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”. 

“Ветерани — це люди із загостреним відчуттям справедливості — а в бізнесі із цим важко. Але дуже приємно те, що понад 60% опитаних нами ветеранів кажуть, що хочуть створити власну справу. Прекрасно, коли люди беруть ініціативу в свої руки, хочуть щось змінювати в цій країні. Я вражена, як вони, наші ветерани, ведуть свої справи. З нами працюють бізнеси, які релоковані тричі — і в них не опустилися руки, вони працюють далі. Й інколи вони 50% відсотків прибутку віддають в армію. Сила цих людей вражає”, — резюмувала Руслана Величко, перша заступниця виконавчого директора УВФ. 

Український ветеранський фонд створює можливості для нарощування спроможностей ветеранів та ветеранок після повернення з війни. Освіта, перекваліфікація, нові навички — це те, що сприятиме реінтеграції захисників та захисниць, посилюватиме державу, зміцнюватиме економіку. 

Вже зараз ми експертно комунікуємо та досліджуємо ці теми, вже зараз створюємо можливості для ветеранів.

Участь у заході також взяли:


<div class=