4-9 березня у Львові відбувався Contact Making Seminar “Go East” («Йдемо на Схід») в рамках програми «Молодь в дії». Цей семінар був організований Національною агенцією програми «Молодь в дії» «Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji» («Фонд розвитку системи освіти», Республіка Польща).
Захід зібрав 40 учасників з Програмних країн та країн Східного партнерства, яких протягом 5 днів гостинно приймало місто Львів.
Молодіжні лідери та координатори з молодіжних програм в ході семінару обмінювались досвідом та формували нові партнерські взаємини між Програмними країнами та країнами Східного партнерства.
Учасники семінару «Go East» мали змогу дізнатись більше про програму «Молодь в дії», а результатом їхніх занять у партнерських групах семінару стало напрацювання спільної ідеї та концепції майбутніх проектів.
Довідка: Програма «Молодь в дії» – це програма ЄС, яка надає можливості міжнародної співпраці для молоді країн Європи, зокрема й України. За підтримки Програми молоді люди з України у співпраці з партнерами з інших країн можуть брати участь у молодіжних обмінах та міжнародній волонтерській діяльності. Молодіжні лідери, працівники організацій та інституцій, що працюють з молоддю, мають можливість підвищувати свій професійний рівень на тренінгах та інших заходах, спрямованих на налагодження партнерства, підвищення якості реалізованих проектів та поглиблення своїх знань у різних сферах молодіжної роботи.
Програма «Молодь в дії» ґрунтується на неформальній освіті і має на меті сприти активному громадянству молоді загалом і європейському громадянству зокрема; розвивати солідарність і толерантність між молодими людьми, особливо для зміцнення соціального зв’язку в Європейському Союзі; посилювати взаєморозуміння між молодими людьми з різних країн; сприяти розвитку якісних систем підтримки молодіжної діяльності і життєздатності громадських організацій у молодіжній сфері; поширювати європейську співпрацю у молодіжній сфері.
Основними пріоритетами Програми «Молодь в дії» є європейське громадянство (дати молодим людям можливість усвідомити, що вони є європейськими громадянами і дати їм можливості розмірковувати на європейську тематику); активна участь молодих людей у громадському житті їхньої громади і підтримка різних форм навчання участі; культурне різноманіття (сприяти спільній діяльності серед молодих людей з різних культурних, етнічних чи релігійних громад, маючи на меті розвиток міжкультурного навчання); залучення молодих людей з обмеженими можливостями (участь молоді з менш привілейованих освітніх, соціально-економічних, культурних чи географічних середовищ тощо.