У межах проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення» 40 ОГС з 7 областей України взяли участь у програмі з організаційного розвитку. ОГС мали змогу дізнатися про побудову ефективної команди й отримати допомогу у плануванні свого розвитку від професійних коучів.
Зокрема, до програми долучилися представники громадської організації «Коліщата» з Миргорода. Команда організації опікується підвищенням рівня освіченості та залученості громадян до процесів прийняття рішень, питаннями розумного споживання та енергетичної безпеки, підвищенням добробуту громадян та економічним зростанням, розвитком велоруху.
Коучинею організації стала консультантка, експертка з розвитку та навчання талантів компанії, сертифікована консультантка DISC Світлана Котик.
Голова організації, Тетяна Усик, поділилася досвідом участі в програмі та практичними надбаннями, які стали результатом цієї участі. Вона розповіла, що їхня організація народилася як наслідок дружби чотирьох жінок, котрі ініціювали та впроваджували різноманітні активності та діяльності у своєму місті.
«Поштовхом до створення громадської організації була участь в кількох навчальних сесіях щодо можливостей розвитку громадянського суспільства. Під час навчання ми зареєстрували громадську організацію, визначили напрямки, якими б хотіли займатися і в яких маємо компетенції. Одразу ж нам пощастило взяти участь в програмі з організаційного розвитку від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»», — поділилася пані Тетяна.
За словами жінки, маючи на руках установчі документи організації, вони з колегами мали велике бажання якнайшвидше почати діяти. Але на першій зустрічі з коучинею вони зрозуміли, що поспіх може завадити. Адже насамперед команда має самоідентифікуватися, проаналізувати, що вміє, і чітко зрозуміти, чого прагне та яку ціль має.
«Самостійно ми б йшли до цього довго, навчаючись на власних помилках. Коучинговий супровід допоміг нам виокремити з початкових 11 напрямків діяльності три основних на наступні два роки, більше обговорювати між собою цінності», — зазначає пані Тетяна.
Разом з коучинею упродовж лютого та березня команда актуалізувала робочу стратегію, визначилася з необхідністю залучення додаткових фахівців, створила лого, обговорила стратегії партнерства та співпраці.
За словами пані Тетяни, стратегічна сесія сприяла появі місії та цілям існування організації, пріоритетним операційним цілям на поточний рік, розумінню, як розширювати партнерство та заявити про своє існування:
«Ми розробили стратегічний, операційний, комунікаційний та фінансовий плани — робочі дієві документи, які вже використовуємо в формуванні проєктної діяльності. Ми стали більш організовані як команда, більш вмотивовані до навчання та дій, саморозвитку та розширення горизонтів».
За результатами участі в програмі команда ГО «Коліщата» сформувала подальші кроки на шляху організаційного розвитку.
Зокрема, команда запланувала для себе проведення робочих зустрічей раз на два тижні, продовження навчання для підсилення інституційної спроможності, участь в грантових конкурсах для отримання можливостей досягати поставлених цілей.
Матеріал підготовлено в рамках грантового проєкту «Розвиток спроможностей місцевих громадських організацій у воєнний час за допомогою пакету тренінгів з підготовки та відновлення», який реалізовується Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст матеріалу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.