Головна / Анонси / Круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє»

Круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє»

29/04/2015

29 квітня у Вінниці у Галереї «ІнтерШик» (вул. Архітектора Артинова, 12-авідбудеться круглий стіл «Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє».

Захід проводиться у рамках проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні», що реалізується МЦПД за підтримки програми соціальної трансформації МАТРА Уряду Нідерландів (веб-сайт проекту: http://ndialog.org.ua).

Конфлікт, що наразі триває на Сході України, є результатом дестабілізації зовнішніх гравців, які скористалися гетерогенністю (неоднорідністю) України як держави, зокрема її регіональними особливостями. Водночас, у світі існує значна кількість країн, які складаються з неоднорідних суспільств, але в той же час об’єднані в одну політичну націю.

За роки незалежності політичні еліти та держава не спромоглася розробити політику національної єдності України, натомість використовували регіональні особливості для отримання електоральних переваг у конкретних регіонах. При цьому інструментом роз’єднання виступало історичне минуле країни, в той час як було відсутнє бачення майбутнього розвитку держави. Метою проекту «Ініціювання Національного діалогу в Україні» є зібрати пропозиції від усіх регіонів України щодо бачення майбутнього розвитку України як єдиної країни та розробити проект державної політики національної єдності.

Метою круглого столу є обговорити особливості регіонального сприйняття історичного контексту розвитку України як держави, теперішнього конфлікту та в результаті дискусії й брейнстормінгу виробити пропозиції від регіону щодо політики національної єдності та плану заходів її реалізації. Крім того передбачається обговорити потенційні фактори та акторів, що можуть сприяти дестабілізації регіону, з метою попередження їхньої реалізації.

Організатори: Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД) спільно з ГО "Подільська агенція регіонального розвитку".

Додаткова інформація: просимо звертатися до Наталії Величко за телефоном +38 063 628 67 85 або електронною поштою v.nataliia@gmail.com