Зараз Україна переживає дуже складні історичні часи, у нашій країні йде кровопролитна, загарбницька, жахлива війна. З цієї причини є реальна загроза продуктової та енергетичної кризи.
З метою забезпечення базових потреб громад на виклики харчової та енергетичної безпеки, відповідно до Плану відновлення України, презентованому на Міжнародній конференції з питань відновлення України в Лугано 04.07.2022, на виконання Глобальних Цілей затверджених Генеральною Асамблеєю ООН 25.09.2015, ми пропонуємо проєкт - «Зелена Кухня». Проєкт який дозволить сільським громадам розвиватись та бути сталими в своєму розвитку.
Українська економіка, як і світова, в значній мірі залежить від викопного палива, яке є як джерелом енергії так і причиною появи вагомих кліматичних змін. Україна має значний потенціал видобутку енергії з відновлюваних джерел таких як вітроенергетика, геліоенергетика, гідроенергетика, біоенергетика, геотермальна енергетика та енергія довкілля. Збільшення частки енергії з відновлюваних джерел у національному енергетичному балансі є одним із пріоритетних завдання.
Іншими завданнями є модернізація та розширення інфраструктури та мережі шляхом використання інноваційних та сучасних технологій, що може забезпечити безперебійну, дешеву та загально доступну електроенергію до 2030 року. Зменшення енергоємності економіки та підвищення енергоефективності є трендами на які орієнтується бізнес.
«Зелена Кухня» - це нова версія кооперативного центру переробки сільгосппродукції, який є енергоефективним та енергонезалежним від традиційних джерел енергії. Даний центр буде працювати за допомогою сонячної, вітрової та біоенергії, що робить виробництво набагато вигіднішим, ефективнішим та екологічним, адже застосування комплексного підходу та декількох технологій відновлювального характеру для використання на об’єкті дає можливість створити додаткову вартість і автономність при переробці сільгосппродукції.
Проєкт буде реалізований на базі Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу «Витвірня», який розташований на території Северинівської громади, що є однією із лідерів у сфері енергоефективності в Україні. Обладнання центру дозволить мешканцям громади переробляти власно вирощену продукцію (фрукти, овочі, ягоди, молоко та м’ясо) і створювати сертифіковані якісні продукти довготривалого зберігання.
Ми маємо реальний досвід вирощування та переробки ягід, фруктів, овочів, виготовлення соків, джемів, варення, сушки трав та лікарських рослин, обробка м’яса, виготовлення тушонки та багато іншого. Застосування такої моделі дозволить рівномірно розподілити навантаження протягом року та максимально ефективно переробляти великі обсяги сировини.
Ми шукаємо надійних партнерів та експертів для реалізації цього проєкту, які зможуть підтримати нас консультаційно або фінансово, взявши на себе реалізацію частини проєкту або підтримавши його повністю.
Наразі наш проєкт вже підтримали Міністерство розвитку громад та територій України та Національний екологічний центр України.
Ми маємо за мету, на нашому прикладі, продемонструвати, що саме за допомогою подібних проєктів ми маємо змогу подолати харчову та енергетичну кризи, що почалися через повномасштабну війну на території України, відновити сільські громади після деокупації, також, технології, які використовуються, дозволяють у рази знизити негативний вплив на довкілля, витрати на енергозабезпечення виробництва, навантаження на енергосистему країни та досягати світових цілей сталого розвитку в сфері екології. Даний проєкт – це перше подібне в країні виробництво фуд процесінгового центру з енергозабеспеченням за рахунок відновлюваних джерел енергії.