Головна / Новини / Громади Северинівки й Кориціна уклали угоду про співпрацю

Громади Северинівки й Кориціна уклали угоду про співпрацю

10/09/2014

Громади села Северинівка Жмеринського району Вінницької області та ґміни Корицін, що в Підляському воєводстві Республіки Польща, підписали угоду про партнерську співпрацю.

Нагадаємо, що Северинівка – саме те село, спільно з яким ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» вже реалізувала низку проектів та продовжує успішно співпрацювати у багатьох напрямках.

Підписання цієї угоди стало результатом попередніх домовленостей з польськими партнерами, котрих було досягнуто під час візиту делегації села Северинівка до ґміни Корицін у червня цього року (http://pard.org.ua/predstavniki_parr_ta_severinvki_v_polshh_domovilisya_pro_spvpracyu_z_gmnoyu_koricn.html). Тоді, зокрема, відбулася зустріч з війтом ґміни та працівниками управи, сторони обговорили самоврядний досвід Польщі й України, також попередньо домовилися про подальшу партнерську співпрацю двох громад. А днями домовленість про співпрацю офіційно засвідчили своїми підписами під угодою сільський голова Северинівки Олександр Христюк та війт ґміни Корицін Мирослав Лех .

Ця угода передбачає співпрацю партнерів у різних сферах (освіта, культура, спорт, охорона здоров’я, туризм, молодіжні обміни, охорона довкілля, розвиток підприємництва тощо). До речі, за кілька років до укладання офіційного документу про партнерську співпрацю Северинівка та Корицін вже брали участь у кількох спільних проектах, зокрема, в проекті  «Розвиток та промоція традиційних продуктів Вінницької області», який ПАРР реалізовувала  в партнерстві з Подільською сількогосподарською дорадчою службою (ПСДС) та польською фундацією допомоги сільському господарству FAPA за підтримки Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

Як відомо, міжнародна партнерська співпраця між суб’єктами місцевого самоврядування відповідного рівня - розповсюдження практика в державах ЄС. Вона дає можливість обміну досвідом у роботі самоврядування шляхом навчальних візитів та дає змогу реалізувати спільні проекти, орієнтовані на розвиток різних галузей активності населення.