Як відомо, нещодавно відбулася презентація аналітичних висновків щодо діяльності Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у місті Вінниця.
Експертна оцінка діяльності ЦНАП проводилася за 5-ма основними критеріями: доступність та повнота інформації про ЦНАП (9 показників), ефективність роботи інструментів зворотного зв’язку у ЦНАП (8 показників), зручність та ефективність роботи ЦНАП (15 показників). Максимальний бал по кожному з показників рівний 5.
За сумарним середнім показником з кількістю балів 4,76 ЦНАП м. Вінниця посів 1 місце.
Разом з тим, окремі недоліки не дозволили отримати максимально можливий бал. Зокрема, хоча у приміщенні Центру облаштовані інформаційні стенди, наявні бланки для заповнення з метою отримання адміністративних послуг, разом з тим інформаційні картки, інші довідково-інформаційні матеріали розміщені в недостатній кількості та не забезпечують можливість отримання адміністративної послуги без сторонньої допомоги (дана інформація розміщена в інформаційних терміналах самообслуговування).
Окрім того, у Вінницькому ЦНАП кількість годин прийому громадян становить лише 39 годин на тиждень, по суботах прийом відвідувачів не здійснюється, не виконується також вимога в якій зазначено, що ЦНАП не менше двох днів на тиждень має здійснювати прийом суб’єктів звернень до 20.00.
Щодо удосконалення роботи Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» були надані рекомендації керівництву Центру та обговорені під час круглого столу. Серед рекомендацій, зокрема, необхідність продовжити години прийому в Центрі до 20 год. принаймні двічі на тиждень, збільшити кількість довідково-інформаційних матеріалів, розміщених на інформаційних стендах, сприяти подальшому розширенню переліку послуг, що надаються через "Прозорий офіс", працювати в напрямку збільшення кількості адміністративних послуг, які можливо замовити дистанційно (через "Персональний кабінет").
Моніторинг діяльності центрів надання адміністративних послуг у містах обласного значення України відбувався у рамках проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів: інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України», що здійснюється Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень у партнерстві з Асоціацією регіональних аналітичних центрів, міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР” та Асоціацією аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS) за підтримки Європейського Союзу. У Вінниці моніторинг проводила Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».
Проаналізовано роботу центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) у 15-ти обласних центрах України: Вінниця, Луцьк, Донецьк, Київ, Луганськ, Миколаїв, Одеса, Полтава, Рівне, Харків, Херсон, Черкаси, Чернівці, Кривий ріг,Сімферополь.
Довідково: Моніторинг діяльності Вінницького ЦНАП здійснюється ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та ЧММГО «Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень» в рамках проекту «Асоціація регіональних аналітичних центрів (АРАЦ): інструмент для підвищення ефективності управління в регіонах України» протягом вересня 2013 року та вересня 2014 року».
«Ця публікація була підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Відповідальність за зміст даної публікації покладається виключно на ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Інформація, наведена в даній публікації, ні за яких обставин не може розглядатися як така, що відбиває позицію Європейського Союзу».