Головна / Новини / Фольклорний майстер-клас у Северинівці

Фольклорний майстер-клас у Северинівці

05/12/2011

Присутні на концерті мали змогу познайомитися з піснями різних регіонів нашої держави та духовими етно-інструментами, які в різні часи побутували на території України. Також київський гурт «Варйон» навчив охочих танцювати кілька традиційних танців.

Гурт «Варйон»

Навчаємось традиційним танцям

Відповіддю подолян у цьому мистецькому діалозі став виступ фольклорного ансамблю «Душі Криниця», який презентував виключно традиційні старовинні пісні Поділля, зібрані під час фольклорно-етнографічних експедицій.

ПАРР сподівається, що такі зустрічі підвищуватимуть інтерес молоді до традиційного українського фольклору та нададуть поштовх до збирання та збереження традиційної української культури.

Довідка. «Варйон» - сольний проект Валерія Гладунця - фольклориста, лідера гурту «PoliКарп» та учасника гурту «Божичі». В. Гладунець розповів, що варйон – це український традиційний народний спів, народний театр, традиційна народна музика і танці, де глядач стає учасником дійства і має можливість у ході концерту вивчити народну пісню та народний танець.

«Варйон - ім’я мого прадідуся, який жив на житомирському поліссі. В цьому проекті представлений народний спів з мого рідного села Серединці Шепетівського району, Хмельницької області, а також музика з моїх фольклорних експедицій та частково з експедицій моїх друзів-фольклористів, які бували на Гуцульщині, Закарпатті, Поліссі, Поділлі, Київщині», - зазначив В. Гладунець.