Головна / Новини / Для е-урядування радам та адміністраціям потрібна стала матеріально-технічна база

Для е-урядування радам та адміністраціям потрібна стала матеріально-технічна база

17/09/2015

Електронне урядування важливе, але передусім потрібно забезпечити радам та адміністраціям сталу матеріально-технічну базу.

Таку думку висловили учасники семінару «Впровадження електронних технологій в органах влади. Досвід Вінницької міської ради», що відбувся у Центрі підвищення кваліфікації.

Разом з координатором Муніципально-громадського центру «Е-урядування» держслужбовці –учасники семінару - обговорили особливості розвитку електронного урядування в Україні на державному та місцевому рівнях.

Неабияку зацікавленість викликало питання електронного документообігу, зокрема використання цифрових електронних ключів. Також обговорили відмінності  у впровадженні електронного урядування у різних містах України та чималий досвід Вінниці у цій сфері.

От тільки виникає питання, наскільки реально зробити подібні «Прозорі офіси» та електронні сервіси у маленьких містах. І чому виникає такий контраст між впровадженням е-урядування на рівні міської та обласної рад. Все-таки питання узгодженості , взаємодії та рівномірності поширення елементів е-урядування має узгоджуватись централізовано на законодавчому рівні. 

Не дивлячись на складну суспільно-політичну ситуацію в країні, електронні технології активно впроваджуються в діяльність органів влади, що знайшло відображення у створенні державного та муніципальних порталів з надання адміністративних послуг,  єдиного порталу електронних звернень, електронних петицій тощо.

Ще багато чого потрібно зробити, вдосконалити, впровадити, але учасники тренінгу зійшлись на тому, що тема е-урядування є актуальною і потрібною. І ці зміни обов’язково мають відбутись, от тільки місцеві ради та адміністрації мають бути для цього забезпечені усім необхідним устаткуванням.