Головна / Новини / Е-урядування: 100 міст – крок вперед (Публічні рекомендації)

Е-урядування: 100 міст – крок вперед (Публічні рекомендації)

15/08/2014

  

Публічні рекомендації, розроблені в рамках моніторингу найбільших міст України, будуть враховані при формуванні державної політики в сфері е-урядування

Коаліцією неурядових організацій у складі ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», Асоціація міст України, ВГО «Громадянська мережа «ОПОРА» та Transparency International Україна, за підтримки Програми розвитку ООН в Україні та фінансової підтримки Європейського Союзу, було здійснено моніторинг рівня впровадження та розвитку інструментів електронного урядування в 100 найбільших містах України.

У ході моніторингу експертною групою проекту, до якої увійшли представники Національної академії державного управління при Президентові України, було оцінено рівень розвитку офіційних веб-сайтів та систем електронного документообігу органів місцевого самоврядування, а також організацію діяльності Центрів надання адміністративних послуг міст України. Дослідження стало одним із наймасштабніших у даній сфері та дало змогу оцінити рівень та якість використання технологій е-урядування, що є основою розвитку електронних адміністративних послуг, проаналізувати, які зміни відбулись протягом року, виявити основні тенденції та наявні проблеми при їх впровадженні.

На основі результатів моніторингу експертами проекту було сформовано рекомендації щодо тих кроків, які мають бути здійсненні на місцевому рівні з метою підвищення ефективності впровадження системи електронного урядування в діяльності органів місцевого самоврядування та зростання готовності міст України до надання послуг в електронному форматі.

Сформовані експертні рекомендації стали основою для формування публічних рекомендацій у сфері електронного урядування, в процесі розробки яких було проведено відкрите обговорення на сайті ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», організовано 2 веб-конференції, учасниками яких стали представники органів місцевого самоврядування та громадських організацій із різних міст України.

У результаті було сформовано перші публічні рекомендації органам місцевого самоврядування щодо розвитку технологій електронного урядування на муніципальному рівні. Коаліція громадських організацій, задіяних у реалізації моніторингу, звернулась до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з проханням сприяти поширенню сформованих рекомендацій серед органів місцевого самоврядування у містах України як таких, що рекомендовані до впровадження, та врахувати дані рекомендації при формуванні державної політики, розробці Концепції розвитку електронного урядування в Україні та формуванні інших програмних і нормативних документів у сфері електронного урядування.

З результатами моніторингу та повним переліком публічних рекомендацій можна ознайомитись на сайті Муніципально-громадського центру е-урядування за посиланням e-gov.in.ua/specialpage/.

 За підтримки проекту ПРООН та ЄС «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг»

Проект ЄС та ПРООН «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг» започаткований у 2013 р. з вдосконалити процес надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування у містах України за рахунок посилення громадського контролю та налагодження ефективного зворотного зв''''язку. Більше інформації про діяльність  проекту – на http://www.ua.undp.org/ (у розділі «Наша робота»).метою 

Європейський Союз складається з країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно, протягом 50-річного періоду розширення, вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи. Європейський Союз зацікавлений в обміні цими здобутками та цінностями з країнами і людьми поза його кордонами.

Програма розвитку Організації Об''''єднаних Націй (ПРООН) є глобальною мережею ООН в галузі розвитку. ПРООН тісно співпрацює з усіма верствами суспільства, допомагаючи розбудові країн, спроможних протистояти кризам,  розвивати та підтримувати економічне зростання, націлене на покращення життя  кожної людини. Працюючи  у 177 країнах ми пропонуємо глобальне бачення з урахуванням  специфіки місцевого розвитку, задля розширення прав та можливостей людей та підвищення життєздатності держав. Більше інформації про діяльність  ПРООН – на http://ua.undp.org