Головна / Новини / Двохсотлітній будинок та оранжерею Діонісія Мікклера відновлять у Северинівці

Двохсотлітній будинок та оранжерею Діонісія Мікклера відновлять у Северинівці

20/10/2011

Відновити архітектурну пам’ятку взявся американський волонтер Корпусу Миру Майкл Діксон, що працює на Вінниччині на запрошення ВОГО «Подільська агенція регіонального розвитку». Не збереглось жодного архівного зображення оранжереї, тому Майкл Діксон намагається спроектувати вигляд колишньої оранжереї за оповідями, а також відновити будинок, який з часом зазнав певних змін. ПАРР працює над варіантами реконструкції, адже майбутній вигляд оранжереї залежить від зібраних спогадів мешканців Северинівки.

Цей будинок був збудований приблизно в 1812 році й мав виконувати функцію оселі садівника, а три стіни, що залишились поряд із будинком – колишня оранжерея. Дах та одна стіна оранжереї були скляними. Окрім рідкісних видів рослин, там були «мешканці» - два ведмеді.

Та в будівлі жив не просто садівник, а відомий ландшафтний архітектор тих часів Діонісій Мікклер, що прибув у Северинівку на запрошення Графа Северина Орловського. В 1806 році закінчилось будівництво маєтку для родини Орловських - двоповерховий палац у стилі пізнього класицизму з елементами барокко. Тож гарним композиційним доповненням став парк, що розмістився на фронтальній стороні палацу, та простягся до берегів річки Рів.

До речі, на території України існувало 18 парків, збудованих під керівництвом Діонісія Мікклера, але оранжерея з будиночком зосталась лише в Северинівці.

В 1865 році пожежа знищила центральну частину маєтку, відновити вдалось лише перший поверх. В такому вигляді палац Орловських-Соколовських залишається і до нині.