5 лютого 2014 року в Івано-Франківську відбулась міжнародна конференція «Розвиток е-врядування в Україні: на шляху до демократичних і прозорих міст», проведення якої стало завершальною подією І етапу реалізації проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області».
Основними цілями цього проекту є розвиток потенціалу Івано-Франківщини з впровадження ІКТ для підвищення прозорості управління та посилення місцевої демократії; також створення прикладу для подальшого поширення кращих практик в інші області України.
У конференції взяли участь представники центральних і місцевих органів влади України, спонсорських організацій, також міжнародних експертів е-врядування. Вінниччину на цьому заході представляли керівник відділу технічного забезпечення департаменту інформаційних технологій Вінницької міськради Руслан Бурлаченко та директор муніципально-громадського центру Е-урядування Тетяна Науменко.
Конференція спрямовувалась на ініціювання дискусії щодо перспектив та планів запровадження е-врядування в Україні. «Електронними» здобутками ділилися експерти Академії електронного врядування Естонії та посадовці з міста Таллінна (директор академії Арво Отт, колишній віце-мер м. Тарту Ханес Асток, голова міської адміністрації Таллінна Тоомас Сепп). Шведський ІТ-експерт Віктор Мілквіст представив досвід у сфері використання інструментів е-врядування в м. Стокгольм.
Крім того, на конференції презентовано Довідник е-врядування для місцевих органів влади, який містить приклади вже реалізованих успішних напрацювань та практичні рекомендації для оптимального використання ІКТ в життєдіяльності міст.
«Ініціатива розвитку е-урядування втілюється в Івано-Франківській, Калуській та Долинській міських радах, - розповідає директор центру Е-урядування Тетяна Науменко. - В Івано-Франківську інструментом впровадження ІКТ в управлінні став мобільний додаток. Людина може повністю завантажити через інтернет в телефоні і побачити і новини, і фото, наприклад, побачити готелі чи освітні, розважальні заклади. Це цікаво для туриста. Додаток не зависає, навіть якщо не досить швидкісний інтернет. В місті Калуші таким інструментом є формування диспетчерської служби…».
Також посадовці та ІТ-спеціалісти пілотних міст і м. Львова ознайомили присутніх з власними розробками та окреслили пріоритети і можливості для подальшої співпраці. Так, в рамках проекту, який триватиме до червня 2015 року, планується впровадження електронної системи управління документами для муніципалітетів Івано-Франківська, Калуша та Івано-Франківської облдержадміністрації; географічної інформаційної системи для Івано-Франківська, а в перспективі - для Калуша і Долини; центру обслуговування дзвінків (call-центр) для Калуша; мобільних аплікацій (додатків для мобільних приладів смартфонів, планшетів) для трьох міст.
Довідка. Впровадження проекту «Підтримка розвитку електронного врядування в Івано-Франківській області» має на меті розвиток потенціалу Івано-Франківської області у впровадженні інформаційно-комунікаційних технологій для підвищення прозорості врядування та посилення місцевої демократії; створення прикладу для органів центральної влади. В подальшому кращі практики е-врядування поширюватимуться в інших областях України. Проект зосереджує свою діяльність у пілотних містах Івано-Франківської області: Калуші, Долині та обласному центрі.
Партнерами проекту в Україні є Івано-Франківська облдержадміністрація, громадська організація «Агентство з розвитку приватної ініціативи», Івано-Франківський регіональний центр інвестицій та розвитку.
Донори проекту: Шведське Агентство з міжнародного розвитку (SIDA), Міністерство закордонних справ Естонії.