Головна / Новини / Досвід Львова та Івано-Франківська з надання адміністративних послуг вивчали представники громадських організації зі всієї України

Досвід Львова та Івано-Франківська з надання адміністративних послуг вивчали представники громадських організації зі всієї України

08/11/2013

4-6 листопада у Львові та Івано-Франківську представники більш як 30 громадських організацій з усієї України взяли участь у тренінгу та знайомилися з досвідом впровадження інноваційних проектів громадського моніторингу надання адміністративних послуг. Вінниччину на тренінгу представляла Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку».

Ці заходи було організовано Представництвом ПРООН в Україні. Їх учасниками стали представники громадських організацій-півфіналістів конкурсу з громадського моніторингу надання адмінпослуг в містах України, що здійснюється в рамках проекту «Поширення кращих практик недержавного моніторингу надання адміністративних послуг» в рамках Програми Розвитку ОНН за фінансової підтримки Європейського Союзу в Україні.

4 листопада у Львові відбувся тренінг, під час якого було обговорено типові проблеми та презентовано кращі українські практики надання адміністративних послуг, розглянуто особливості реформи сектору та перспективні напрямки розвитку адмінпослуг в Україні, проаналізовано Закон України «Про адміністративні послуги» та існуючі методики громадського моніторингу. А під час відвідання Центру надання адміністративних послуг учасники тренінгу змогли ознайомитися з досвідом Львівської міськради в цьому напрямку, особливостями роботи диспетчерської служби тощо.

5-6 листопада відбувся оглядовий візит до Івано-Франківського Центру надання адміністративних послуг. Його представник Надія Прокопів-Старчевська ознайомила з особливостями роботи Центру, з інструментами е-урядування, які вже використовуються та плануються до впровадження в Івано-Франківській міській раді. На базі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку відбувся семінар з питань залучення мешканців до вирішення проблем місцевого розвитку та громадського моніторингу надання послуг органами публічної влади.

Голова правління Ресурсного центру та начальник відділу економічного й інтеграційного розвитку виконкому Івано-Франківської міськради Богдан Білик поділився досвідом моніторингу надання публічних послуг, також досвідом застосування краудсорсингу для ефективної співпраці з міською владою щодо поводження з твердими побутовими відходами (проект «Екомісто»). А начальник відділу підтримки та розвитку підприємництва Івано-Франківської міськради Сергій Руденко розповів про досвід створення мобільних додатків для смартфонів та планшетів, призначених для інформування мешканців про події в місті, роботу виконавчої влади та адміністративні послуги. За його словами, подібний додаток вже створено та незабаром почне застосовуватися в Івано-Франківську.