Головна / Новини / Досвід енергоефективності переймали в Северинівці погребищани

Досвід енергоефективності переймали в Северинівці погребищани

09/01/2012

Навчально-демонстраційний семінар «Енергоефективність у сільських територіях» відбувся у Северинівці Жмеринського району для представників Національного екологічного центру та активістів громади міста Погребище Вінницької області. Северинівський досвід енергоефективного господарювання переймав, зокрема, і міський голова Погребища Анатолій Білик.

Керівник програм енергозбереження ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олександр Крижанівський ознайомив учасників заходу з демонстраційним майданчиком використання енергоощадних технологій, розташованим на території села Северинівка. Тут у межах однієї громади реалізовано низку ефективних енергоощадних технологічних рішень.

Так, для потреб освітлення комунального спортзалу встановлено вітрогенератор потужністю 2 кВт; піролізний котел потужністю 40 кВт забезпечує будівлю спортзалу тепловою енергією за рахунок використання місцевих відновних ресурсів (щепа, солома, лушпиння тощо), а сонячний колектор продуктивністю 250 л на добу задовольняє потребу в гарячій воді.

Тепловий насос потужністю 24 кВт забезпечує будівлю сільської амбулаторії тепловою енергією, для будівлі сільської ради та дитсадка встановлені піролізні котли потужністю 35 та 25 кВт відповідно, які забезпечують потреби теплової енергії - теж за рахунок використання локальних відновних ресурсів. Встановлено і вітроводопідйомну установку продуктивністю 6 м3/год, яка додатково подає воду у загальний водогін.

Учасники семінару «Енергоефективність у сільських територіях» також з інтересом познайомилися з роботою паливного двору, де налагоджено подрібнення відходів деревини для використання у піролізних котлах громади та виробництво очеретяних плит (матів) для утеплення будівель.