Головна / Новини / ДонНУ оголосив конкурс зі стінопису та створення творчого простору

ДонНУ оголосив конкурс зі стінопису та створення творчого простору

11/09/2017

Сьогодні, 11 вересня, у Донецькому національному університеті імені Василя Стуса відбулась прес-конференція, присвячена оголошенню конкурсу стінопису «Гуляючи коридорами Стусівського університету у Вінниці».

«Гуляючи коридорами Стусівського університету у Вінниці» - проект, ідея якого полягає у створенні творчого простору ДонНУ ім. В.Стуса, формуванні креативного міського середовища, активізації безпосередньої участі у ньому студентів, митців, художників і творчих людей з усієї України і сприянні культурному розвитку молоді.

Серед партнерів проекту - ГО "Подільська агенція регіонального розвитку".

Як зазначив ректор ДонНУ Роман Гринюк, в середовищі університетської спільності вже давно виникла ідея спільно з місцевою громадою облаштувати приміщення, в яких студенти і викладачі проводять більшу частину життя.

«Цей конкурс присвячений синергії знакових тем для Університету. Нехай в університетських стінах будуть наші спільні мрії про мирну Україну, Вінницю і Донецьк», - сказав Роман Гринюк.

Перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко звертун увагу на соціальну значущість проекту та зазначив, ідея, яка виникла, була підтримана і обласною державною адміністрацією і Вінницькою міською радою.

«Хочеться, аби стіни університету не були похмурими, аби горде ім’я Василя Стуса, який носить цей університет, знайшло своє відображення на цих стінах. Тематики можуть бути абсолютно різні і абсолютно кожен зможе взяти участь у даному конкурсі і запропонувати свої ідеї і своє бачення. Хотілось би, щоб це стало дійсно об’єднуючою ідеєю для двох міст, для всієї України, для студентів і щоб роботи були насичені глибокою ідеєю того, що ми всі українці, і що ми готові й надалі боротися за незалежність України, її мир та злагоду», - зазначив Андрій Гижко.

Заступник вінницького міського голови Владислав Скальський зауважив, що такі проекти, які згуртовують владу, громаду та університетську спільноту є надзвичайно корисними і важливими в контексті єднання країни.

«Важливим є те, що наше партнерство не є теоретичним, воно не в думках, а на практиці. І спільно нами вже реалізовано декілька проектів. Сподіваюсь, що дана співпраця й надалі продовжуватиметься. Впевнений, що саме цей проект зможе сформувати ті умови, які потрібні для створення нових кадрів. І, дійсно, коли навчальний процес проходитиме не в оточенні сірих чи білих безликих стін, а коли повсякчас студенти бачитимуть ідеї, які надихатимуть і створюватимуть відповідну енергетику, яка оточуватиме студентів – це матиме позитивний вплив на навчальний процес і матиме гарний кінцевий результат», - сказав Владислав Скальський.

Малюнок наноситимуть на стіни за допомогою проектору, а потім розмальовуватимуть акриловими фарбами. Роботи будуть вестися під час навчального процесу, але це не заважатиме студентам, вважають в університеті.

«Вимоги до робіт – це тематичність, професійна майстерність, креативність. Роботи повинні подаватися у форматі А3 із зазначенням назви, опису, авторства. Важливо, аби художник не лише створив ескіз, а зміг перенести його на поверхню стіни, це вимагає певного досвіду, тому ми створимо допоміжну групу митців, що підтримають втілення авторами своїх задумів», - розповів Олександр Никитюк, художник та мистецький куратор проекту.

Під час прес-конференції було продемонстровано відео-ролик, в якому студенти розповіли, якими вони мріють бачити стіни головного корпусу ДонНУ.

По завершенню організатори провели прес-тур коридорами університету, де продемонстрували локації майбутнього стінопису.

Конкурс буде розділений на дві частини. Перша стартує сьогодні, 11 вересня, оголошенням конкурсу – з усієї України очікують заявки та ескізи майбутніх малюнків. Прийом робіт закінчиться 20 жовтня і вже наступного дня стартує онлайн-голосування, яке триватиме до 1 листопада.

3 листопада засідатиме Журі, яке включає 15 осіб (вище керівництво університету, представники місцевої влади та ГО, 3 голів студентського самоврядування та 4 представники мистецьких кіл міста). З урахуванням результатів глядацького голосування Журі оголосить 23 переможців. Художників запросять до ДонНУ, де вони втілять свої ескізи на 2-му та 3-му поверхах корпусу, де розміщуються природничі факультети. Процес стінопису триватиме з 9 листопада до 6 грудня.

А далі почнеться другий етап конкурсу: з 8 до 18 грудня пройде онлайн-голосування за найкращий втілений проект – композицію, намальовану не на папері, а на стіні. 20 грудня на мистецькому форумі підведуть підсумки проекту та нагородять переможців.

Призовий фонд передбачає 5000 грн за І місце, 3000 грн – за ІІ місце і 2000 грн – за ІІІ місце.

Заявку на участь у конкурсі можна подати за посиланням. Детальніше про умови конкурсу йдеться в Положенні: