Головна / Новини / Добровільність та спроможність — основні принципи успішного об''''єднання

Добровільність та спроможність — основні принципи успішного об''''єднання

20/10/2016

Добровільність та спроможність — основні принципи успішного об''''єднання. Чи дотримуються їх на Вінниччині в процесі децентралізації? Що очікує новоспечені громади одразу після виборів? Які виклики матимуть ті, хто пішов поза перспективним планом? Про це і не тільки йшлося під час наради з очільниками громад, котрі стоять на порозі укрупнення.

Вінниччина на порозі чергових виборів. Пройдуть вони в грудні у 64-ох населених пунктах, там обиратимуть очільників 17-ом новоствореним територіальним громадам. Станіслава Ядвіжіна представляє одну з них. Жданівська сільська рада на Миколая визначатиме нового очільника вже об''''єднаної тергромади. Посватали сусідню Качанівку. Від укрупнення очікують тільки позитиву, аби лишень обіцяне державою було виконано.

Принцип добровільності поки в пріоритеті, але для тих, хто пішов поза перспективним планом - це не остання децентралізаційна метаморфоза, наголошують фахівці. Такий основний меседж і наради з очільниками новостворених територіальних громад.

Таких серед новоспечених об''''єднаних на Вінниччині небагато. Поки лише Іллінецька. До неї увійшло 10 сільських рад та одна міська.
Але залишилось кілька громад, які не долучились до об''''єднання. Своєрідним каталізатором даного процесу в цьому випадку, як в сотні по Україні, стане прийняття закону №3638, названого ще як законопроект «про олійну пляму», та супутнього йому законопроекту №3639. 

Цих два закони, за словами координатора офісу реформ з питань децентралізації та розвитку у Вінницькій області Олега Левченка, прискорять реформу самоврядування в державі, зменшать опір та додаткові витрати на вибори. До речі, на чергові вінницькі грудневі з держбюджету спрямують 364 тисячі гривень. У розрізі всієї - це понад 400 мільйонів. 

На сьогодні в регіоні вже створено 4 об''''єднаних територіальних громади. До кінця року заплановані перші місцеві вибори ще у 17-ти. Їх внесуть до перспективного плану, а відтак, розраховуватимуть на державну підтримку - субвенцію формування інфраструктури, кошти держбюджету.

ВОДТРК