Головна / Новини / Держенергоефективності готове підтримати пілотні проекти зі створення біоенергетичних кооперативів

Держенергоефективності готове підтримати пілотні проекти зі створення біоенергетичних кооперативів

18/09/2014

Про це заявив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук під час зустрічі з представниками проекту «Муніципальна енергетична реформа». 

Представники проекту продемонстрували пілотні проекти щодо створення спільних комунальних підприємств, кооперативів тощо, а також механізми державної підтримки у фінансуванні енергозберігаючих заходів для власників індивідуальних житлових будинків та об’єднань власників індивідуальних будинків (ОСББ), повідомляє Управління популяризації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

Як зазначив представник проекту, виконавчий директор ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" Олег Левченко - наразі дуже актуально працювати над впровадженням пілотних проектів про об’єднання громад, тобто створення спільних комунальних підприємств, кооперативів тощо. Наразі створюється біоенергетичний кооператив до якого планується долучити іще 6 сільських громад. «Даний кооператив дасть можливість громадам, повністю відмовитись від газу і перейти на біопаливо», - зазначив О. Левченко. 

Також було запропоновано пілотний проект щодо державної підтримки у фінансуванні заходів з енергозбереження для власників індивідуальних житлових будинків та об’єднань власників індивідуальних будинків (ОСББ). Метою даного проекту є зниження споживання природного газу в житлі та теплової енергії в житлі. «Власник індивідуального житлового будинку або ОСББ зможе, виконавши енергоефективні заходи в своєму будинку, отримати з державного бюджету відшкодування 30% понесених витрат», - зазначив інший представник проекту Дмитро Левицький.

Голова Агентства Сергій Савчук відмітив, що дані пілотні проекти мають спрямованість по заміщенню газу і Агентство сприятиме їх втіленню у життя.

«Доопрацювати та чітко виписати механізми отримання кредитів тим, кому дійсно необхідно відшкодування коштів. Також було б добре створити Фонд енергозбереження, залучивши донорів, кошти з якого могли б використовуватись на компенсацію витрат за впровадження заходів із заміщення та скорочення споживання газу», - зазначив С.Савчук.