Головна / Анонси / «Біла книга з питань електронної демократії: можливості та виклики»

«Біла книга з питань електронної демократії: можливості та виклики»

09/10/2015

ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в партнерстві з Національним демократичним інститутом міжнародних відносин (NDI) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) запрошують на презентацію та обговорення проекту Білої книги з питань електронної демократії.

Дискусія відбудеться 9 жовтня 2015 року об 11-й годині в конференц-залі ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця, вул. Червоних партизанів, 7).

Під час заходу буде презентовано Білу книгу з питань електронної демократії, обговорено зміст політики та можливість залучення ОГС до розбудови інфраструктури електронної демократії. Також буде визначено потреби та можливості ОГС у використання ІТ, напрацьовано пропозиції до дорожньої карти з електронної демократії.

Довідково:

Електронна демократія – форма суспільних відносин, за якої громадяни та організації залучаються до державотворення та державного  управління, а також до місцевого самоуправління шляхом широкого застосування інформаційно-комунікаційних технологій.

Біла книга – документ, який використовується урядами для проведення публічних консультацій щодо пропонованого змісту політики на останньому етапі її розробки. Вона описує конкретні цілі та інструменти державної політики у відповідній сфері як задля інформування суспільства про деталізовані наміри уряду, так і з метою виявлення розбіжностей у позиціях різних зацікавлених сторін щодо змісту пропонованої політики. За результатами обговорення Білої книги готується остаточне рішення щодо державної політики у відповідній сфері, яке згодом реалізується у низці нормативно-правових актів (законах, постановах, наказах тощо), стратегій, програм та інших рішень центральних та місцевих органів виконавчої влади.