Головна / Новини / Артур Вабік у Вінниці презентував комікс за твором Жадана

Артур Вабік у Вінниці презентував комікс за твором Жадана

27/11/2016

Чергова зустріч рамках Польсько-української дискусійної платформи відбулася у Вінниці 24 листопада.

Гостем платформи  став польський митець і видавець коміксів та фантастики Артур Вабік, який презентував книгу коміксів за твором Сергія Жадана «Ворошиловград».

Артур Вабік польський митець, куратор, редактор, дослідник поп-культури і видавець коміксів та фантастики. З 1990-х він був тісно пов’язаний з вуличним мистецтвом і створював фрески та різноманітні інсталяції в публічному просторі. Вивчав історію мистецтва в Ягелонському Університеті в Кракові.  Ініціатор та куратор трьох едицій міждисциплінарного творчого проекту «Комікси на Стінах». Був головним редактором «Atropos», редагував та видав антологію польських веб-коміксів, названих Comic on the Net, керував сучасною картинною галереєю «Atropos».

За словами Артура Вабіка  ідея створити комікс  виникла у листопаді  2011 року, коли до нього звернулися колеги з пропозицією зробити комікс на адаптацію книжки Жадана.

«До того моменту я не був знайомий з творчістю Сергія Жадана. Проте як видавець, який протягом восьми років видавав комікси  розумів, що з цього може вийти непоганий проект. Досить швидко я отримав переклад і зміг приступити до роботи, але проблема полягала у тому, що потрібно було створити комікс на основі 300 сторінок книги. Тож весь процес створення коміксів полягав в урізанні цілих розділів, і я точно не знав, чи правильно це роблю і як буде реагувати автор  на подібну інтерпретацію» , - каже гість Платформи.

Артур Вабік розповів,  що художник Мартін Сурма мав лише 1 місяць на ілюстрацію книги, оскільки видавець поставив досить жорсткі терміни щодо виконання роботи.

Також під час зустрічі польський митець поділився досвідом реконструкції пост-індустріальних будівель у вільний простір. Зокрема,  він розповів про створення  сучасної картинної галереї «Atropos», заснованої на території колишньої парфумерно-косметичної фабрики у Кракові.

Наприкінці презентації  Артур Вабік  обговорив з вінничанами ідею створення подібних проектів на території закинутих індустріальних будівель.

Довідково. За ініціативи чотирьох організації з Польщі та України: Літературне угрупування СТАН (Луганськ), товариство To.pole (Краків), товариство Rita Baum (Вроцлав) та ГО «Форум видавців» (Львів) створено комікс за книжкою Сергія Жадана «Ворошиловград» польськими митцями. Художниками проекту стали Мартін Сурма (ілюстрації) та Артур Вабік (сценарій та консультації). Альбом-комікс вийшов в Україні й Польщі, українською й польською мовами, накладом 1000 примірників в кожній країні.