Уже вдруге гостем Польсько-Української Дискусійної платформи, організованої ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці, був польський художник, куратор, письменник і дослідник вуличної культури Артур Вабік.
Під час першого візиту, що відбувся вкінці листопада, він презентував книгу коміксів за твором Сергія Жадана «Ворошиловград». Цього ж разу темою зустрічі в Галереї ХХІ стали два проекти, реалізовані художником у 2015 році. Один з них допоміг презентувати аграрний потенціал країни, інший – активізувати громаду та поліпшити міський простір.
Як зазначив митець, це абсолютно різні проекти, які саме зараз приносять свої плоди. Першим проектом було замовлення Польської агенції розвитку підприємництва для презентації Польщі на Всесвітній торговельній виставці «Експо-2015» в Мілані. Темою тієї виставки була «Їжа для планети», місцем експозиції - стіна зі сходами. Артур із колегою вирішили втілити свою роботу в окремих полотнах (60х60 мм), які разом утворили картину розміром 2,4 м завдовжки. На ній зображено багатства польського села: свійські тварини, домашні овочі та фрукти. Робота над проектом тривала 2 тижні, процес монтажу - ще 2 дні, але результат був вартий старань. Робота півроку експонувалася в павільйоні Мілану та привернула увагу до проблеми здорового харчування і цінності натуральних продуктів.
Іншим прикладом проекту, про який розповів Артур Вабік, була «Суперстежка». Проект полягав у тому, що у Кракові між Могильським та Грегожецьким рондами (кільцевими розв’язками дороги), завдяки інвесторам-забудовникам за підтримки міської влади постає унікальний проект планування міського простору під назвою «Суперстежка». Його метою є перетворення зруйнованого сполучення між двома рондами на стежку зелених зон з різноманітним ландшафтом та рекреаційним простором. Який вигляд матиме «Суперстежка» - голосуванням вирішуватимуть жителі Кракова.
Наразі триває реалізація першого етапу проекту «Суперстежка». Однією з чотирьох рекреаційних зон зеленої артерії буде парк ім. Маріана Адама Еіле-Кваснєвського - першого редактора Краківського соціально-культурного тижневика «Переріз».
Над проектною пропозицією парку працювали охочі активні мешканці Кракова в десяти проектних групах. У кожної групи був куратор – архітектор, митець чи містобудівник. І саме проектна група, куратором якої був Артур Вабік, перемогла в громадському голосуванні та втілює перший етап проекту.
Після завершення всіх етапів проект «Суперстежка» буде презентовано владі Кракова. Оскільки це місто приймає 6 мільйонів туристів щорічно, то тема ревіталізації та озеленення громадського простору там є досить актуальною. Організатори Польсько-Української Дискусійної платформи вважають, що досвід подібних проектів буде корисним і для України та Вінниці.