Головна / Новини / Ярмарка, дегустація страв з яблук та майстер-класи: відбувся ІІ Міжнародний фестиваль APPLE BAR

Ярмарка, дегустація страв з яблук та майстер-класи: відбувся ІІ Міжнародний фестиваль APPLE BAR

22/10/2018

21 жовтня на Вінниччині відбувся ІІ Міжнародний яблуневий фестиваль-ярмарок «APPLE BAR». В рамках заходу були також мистецький пленер «Відродження Барської кераміки» та  форум фермерів «Розвиток сільських територій ОТГ». А на центральній площі міста усі присутні мали нагоду відвідати виставку-ярмарок фруктово-овочевої продукції, подегустувати страви із смаком яблук, взяти участь у майстер-класах від народних майстрів та побачити різні розваги і виступи фольклорних колективів.

Виставка –ярмарок, що проходила  на Майдані  Св. Миколая м.Бар продемонструвала  великий асортимент  органічної яблуневої продукції  подільських садівників. Виробники пригощали відвідувачів виставки безкоштовно та знайомили гостей  із сортами яблук.
 
Під час зустрічі сільсгоспвиробників відбулась активна дискусія  з питань розвитку галузі за участі представників Вінницької ОДА, Корпорації « Вінницясадвінпром», науковців та експертів.
 
Барський міський голова Артур Цицюрський розповів, що вирішили вже вдруге провести фестиваль, аби привернути увагу до своєї території, багатої на яблука, а заодно показати туристичні принади ОТГ.
 
«Наш регіон спеціалізується на вирощуванні та переробці яблук. Цим займаються і великі підприємства, і фермери, і в особистих господарствах люди садків насадили. Для нашої території, нашої громади – це і зайнятість, і заробітки людей, і надходження до бюджету. Ми хочемо, щоб подільське яблуко стало брендом, брендом стали місто Бар і вирощена та перероблена тут продукція садівництва», - сказав Артур Цицюрський.
 
Директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко ознайомив присутніх із новими можливостями розвитку громад з огляду на створення високотехнологічних кластерів.
 
«Сьогодні потрібно знаходити нові форми господарювання в громадах і це вже працює у Вінниці. У нас є гарний приклад ягідного виробництва у с.Снітків Мурованокуриловецького району і відомого кластеру « Яблуневий шлях», що реалізується за підтримки ЄС у Северинівській громаді. Питання в обєднанні зусиль і співпраці між виробниками, експертами та владою. Кластерний підхід дає широкі моливості для комплексного розвитку ОТГ  - аграрного виробництва, туризму, переробної промисловості та соціально- економічної  сфери, адже це нові робочі місця та збільшення доданої вартості продукції », - зазначив Олег Левченко.
 
Нагадаємо, що Барська громада є партнером проекту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», що втілюють Северинівська ОТГ та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».
 
Також під час Фестивалю APPLE BAR  був презентований новий проект «Відродження традицій Барської кераміки», який реалізується громадою за підтримки Українського культурного фонду з метою   розвитку туризму та відродження гончарного мистецтва XVI-XVIII століття на території ОТГ.
 
 
 
 
 
 
Фото - Укрінформ