Головна / Новини / APPLE-BAR: на Вінниччині відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль-ярмарок

APPLE-BAR: на Вінниччині відбудеться ІІ Міжнародний фестиваль-ярмарок

12/10/2018

Незабаром усі охочі зможуть побувати на ІІ Міжнародному фестивалі-ярмарку APPLE-BAR, який відбуватиметься у місті Бар Вінницької області 20-21 жовтня. Гостей дивуватимуть різноманітними смаками яблуневої продукції. Під час фестивалю планують організувати ярмарок яблук, саджанців та насіння. Також відбудеться парад автентичної подільської кухні та старовинних страв з яблук. Гості міста познайомляться із народними промислами та Барською керамікою.

Про це сьогодні, 12 жовтня, під час прес-конференції розповіли організатори фестивалю.

Фестиваль організовує Барська міська рада за підтримки Вінницької облдержадміністрації, Барської райдержадміністрації та районної ради, Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за сприяння Програми «U-LEAD з Європою», Представництва Офісу UkraineInvest в Центральній Україні.  Також партнерами заходу є Северинівська ОТГ та ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», які разом з Барською ОТГ втілюють проект технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях».

За словами міського голови Бару Артура Цицюрського, родзинкою цьогорічного фестивалю буде презентація гончарного мистецтва.

«Барський район з давніх часів називали яблуневою гілкою Поділля, тож фестиваль , у центрі якого стоїть яблуко – традиційний для нашого краю. Більшість земельних угідь Барського раойону займають сади, розвинуті фермерські господарства на базі садівництва, але є і туристичні принади. Барська ОТГ у співпраці з партнерами реалізовує кластер з розвитку туризму «Яблуневий шлях» у рамках проекту Європейського Союзу «Мери - за економічне зростання», тож  цьогорічний фестиваль буде мати родзинку – презентацію старовинного гончарного мистецтва», - зазначив пан Артур.

Міський голова зауважив, що мета фестивалю – привернути увагу місцевого та іноземного бізнесу, інвесторів до розвитку сільгоспвиробництва і туризму на території Барської громади.

Основна програма фестивалю запланована 21 жовтня. Головна локація - площа Святого Миколая. Для гостей заходу організатори підготували майстер-класи та сувенірні локації, гастрономічні принади з яблук, виставку – продаж різноманітної яблуневої продукції та саджанців яблунь, на честь фестивалю місцевий виробник «Барська броварня» підготувала ексклюзивний яблуневий напій - CIDER-BAR, а у Будинку польської культури м.Бар пройде виставка унікальних гончарних виробів та зустріч сільгоспвиробників з питань інвестицій та розвитку аграрної галузі.