Головна / Новини / Англомовний путівник, створений американським архітектором, зробить Вінницю більш відомою у світі

Англомовний путівник, створений американським архітектором, зробить Вінницю більш відомою у світі

20/11/2013

Сьогодні, 20 листопада,  о 16:00 у Вінниці за адресою вул.. Червоних партизан, 7 відбулася презентація книги волонтера Корпусу Миру США Майкла Діксона про Вінницю та кишенькового путівника містом.

Архітектор-реставратор, який понад 30 років займався відновленням пам''''яток старовини, є волонтером Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» з 2011 року. Живучи вже більше двох років у Місті над Бугом, американський архітектор показав своє бачення Вінниці, яка стала для нього місцем мешкання, відпочинку та праці.

«Найперше, що надихнуло мене написати книгу про Вінницю - це вражаючі історико-архітектурні пам’ятки міста. Я - архітектор, а книга - це мої враження від величі побачених споруд та емоції від гостинності жителів», - каже Майкл А. Діксон

У Вінниці Майкл відвідав багато місць і знайшов перлинки в українській архітектурі, які, на перший погляд, здаються буденними, побачив унікальні моменти, які завдяки фаховому погляду та Інтернету зробив доступними для жителів України й іноземців.

За словами директора департаменту культури Вінницької міської ради Ірини Френкель, ми – вінничани - не завжди звертаємо увагу на красу нашого міста та її «дрібниці», а людина з іншого континенту, яка має іншу ментальність та інше сприйняття громадського суспільства презентує Вінницю з іншого погляду.

«Цю роботу Майкла Діксона я вважаю дуже цікавою і важливою. Тому що це перше неформальне англомовне сприйняття нашого міста. Що мене вразило під час знайомства з його книгою – це позитивні фотографії міста, усміхнені обличчя людей, розташовані у книзі», - зазначила Ірина Френкель.

Цей путівник Вінницею призначений для гостей з різних країн світу, які володіють англійською. Для гостей і нинішніх, і майбутніх, яких, можливо, саме цей путівник надихне на відвідання такого чарівного історичного і, водночас, сучасного міста.

«Історія Вінниці відображується в її будівлях. Хтось інший може мати іншу точку зору, але це моє бачення», - зазначає у передмові до путівника його автор.

За словами Олега Левченка, виконавчого директора ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» (організації, в якій волонтером працює Майкл Діксон), в інтернеті існує посилання (http://share.shutterfly.com/share/received/projectdetail.sfly?fid=a17602a2b67bf40f&sid=0AatWzVy4Ys2zvA&key=0AatWzVy4Ys2zvA&shareProjectTitle=Shared+photo+book+from+Michael&pid=SFLY&cid=SHARE3PSJXX# ), за яким цю книгу можна замовити в кожному куточку світу.

«До приїзду американського посла Майкл розробив одноденний пішохідний маршрут Вінницею, який для мене був дуже приємним сюрпризом. Коли до нас приїздять гості з інших міст України чи з-за кордону, шукаємо можливість показати Вінницю якось по-іншому, оригінально, відійшовши від стандарту – лише краєзнавчого музею та мурів. Майкл показав Вінницю «очима іноземця - для іноземців»», - розповідає Олег Левченко.

За його словами, Карпати є західним крилом туристичної України, Крим – південним крилом, а Вінниця має бути туристичним серцем України. Такі речі, як книга Майкла Діксона, можуть спонукати і іноземців, і українців, більше відвідувати наше місто, гуляти і дивитися на Вінницю туристичну, Вінницю культурну, Вінницю, привабливу для проживання…

«Навесні ми приймали у Вінниці цікаву людину, яка працює в канадському посольстві. А через 3 місяці я зустрів її біля вежі, вона сиділа і пила каву. Каже: «Ми з чоловіком вирішили приїхати відпочити у Вінницю». Я був вражений, що не у Львів, не в Крим, не в Ужгород, а саме у Вінницю, і саме відпочивати. Це ознака того, що туристична Вінниця оживає, має великий потенціал, і туристичне майбутнє Вінниці цікаве», - зазначив Олег Левченко.

Путівник «Вінниця… чекає на тебе» (фактично – яскравий фотоальбом із англомовними коментарями) містить розділ про історію Вінниці «Vinnytsia history …a summary of a long story», розділи «Велика громадська архітектура», «Пам’ятники і видатні люди», «Сакральна архітектура», «Великі установи», «Парки і дозвілля», «Вишня – садиба лікаря Пирогова», «Радянські часи», «Вервольф», «Свята і фестивалі» тощо.

Укладений Майклом Діксоном путівник - це ще одна вдала презентація нашого міста світові та спосіб побачити Вінницю по-іншому. Місто зацікавлене в популяризації подібних напрацювань, адже це одна з можливостей для розвитку міської громади, зокрема, для розвитку туризму.

Довідка. Майкл А. Діксон  народився 14 вересня 1948 року у Сент-Чарльзі (штат Іллінойс, США). У 1971 році здобув ступінь бакалавра архітектури, закінчивши Університет Урбана – Шампейн. Після чого заснував власну компанію з відновлення історичних пам’яток архітектури під назвою «Diхon Associates», яка успішно працювала протягом 31 року (1979-2011).

Майкл Діксон є автором більш як 2000 архітектурних проектів, реалізованих у США.  За його кресленнями був створений один із десяти найдивніших музеїв США – Музей колючого дроту.  Архітектор є членом «Rotary Club» – всесвітньовідомого некомерційного та нерелігійного благодійного об’єднання.

З березня 2011 року Майкл Діксон представляє Корпус Миру США в Україні в рамках волонтерської програми, працюючи у ГО «Подільська агенція регіонального розвитку». За період реалізації його волонтерського проекту американський архітектор зробив чималий внесок у розбудову сільських громад Вінниччини. Зокрема, для с. Северинівки Жмеринського району ним було виконано ряд проектів відновлення історичних споруд, а також будівель загального користування та локальної інфраструктури.