Головна / Анонси / Андрій Любка у Вінниці презентує книжку польської репортерки «Акварелі» та розкаже про права нацменшин в Європі та Україні

Андрій Любка у Вінниці презентує книжку польської репортерки «Акварелі» та розкаже про права нацменшин в Європі та Україні

28/01/2015

Генеральне консульство Республіки Польща у Вінниці

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку»

запрошують на зустріч у рамках Польсько-української дискусійної платформи

 

Андрій Любка презентує книжку польської репортерки «Акварелі» та розкаже про права нацменшин в Європі та Україні

28 січня 2015 року о 18 годині
в приміщенні Галереї «ІнтерШик»

(вул. Архітектора Артинова, 12-а; 5-й поверх)

 

Відбудеться презентація перекладу книжки польської репортерки Лідії Осталовської «Акварелі». Презентуватиме видання перекладач книжки, український письменник Андрій Любка. Зустріч стане сприятливою нагодою для широкої дискусії про сьогодення польської літератури та її перекладання в Україні, а також – на прикладі ромської спільноти, яка є головним героєм «Акварелей» ‒ про права людей і національні меншини в Європі та Україні.

Випускниця Варшавського університету і журналістка «Ґазети Виборчої»Лідія Осталовська завжди пише про тих, кому в цьому світі найважче: про національні меншини, про жінок, про субкультурну молодь та інших аутсайдерів і марґіналів.

Її нова книжка «Акварелі» – це розповідь про один із найменш досліджених ґеноцидів періоду Другої світової війни, жертвами якого були європейські роми. Водночас це історія дивовижного життя чеської єврейки Діни Ґотлібової, яка в Аушвіці на замовлення «ангела смерті» доктора Менґеле малювала портрети ромів, а після війни вийшла заміж за відомого діснеївського мультиплікатора Арта Бебіта і зробила успішну кар’єру, після чого спробувала відсудити в музею Аушвіц-Біркенау власні акварелі. Разом із справжнім трилером – біографією Діни – читач отримує й чимало інформації про, можливо, найзагадковіший народ Європи та його історію, вірування й культуру.

Андрій Любка - український поет, прозаїк, есеїст та перекладач. Закінчив україністику Ужгородського та балканістику Варшавського університетів. Автор книжки оповідань «Кілер», трьох збірок віршів та книжки есеїв «Спати з жінками»., лауреат літературних премій «Дебют» та «Київські лаври». Твори перекладені на понад десять мов, окремими книжками виходили в Австрії та Польщі. Учасник численних літературних заходів та фестивалів: від Ріо-де-Жанейро до Берліна, від Варшави до Стамбула. Живе в Ужгороді.

Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в  культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.