У Вінниці в Галереї «ІнтерШик» відбулася зустріч з кандидатом економічних наук, випускником Програми ім. Лейна Кіркланда (Ягеллонський університет) та Стипендіальної програми Польського уряду для молодих науковців (Краківський економічний університет) Мар’яном Маньком.
Зустріч відбулася в рамках Польсько-української дискусійної платформи, організованої Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці в партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».
Тема зустрічі «Аналіз ефективних інструментів фінансування закладів культури».
«Сьогодні ми маємо унікальну нагоду почути про досвід сусідніх країн від українців, які навчалися у Польщі. Ряд зустрічей, які відбуваються в рамках Польсько-української дискусійної платформи, організованої Генеральним консульством Республіки Польща у Вінниці в партнерстві з ГО «Подільська агенція регіонального розвитку, дають нам можливість спілкуватися з людьми та чути про закордонні практики, поділитися знаннями. Ми маємо нагоду почути про те, як працюють різні системи в інших країнах і переймати досвід, аби робити щось для своєї країни. І це ми можемо почути від українців, які мають бажання ділитися своїми знаннями»- зазначив на початку зустрічі виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Олег Левченко.
Під час заходу Мар’ян Манько розповів досвід реформування інституцій культури в Польщі.
За словами фахівця, пошуком додаткових джерел фінансування – грантових програм, співпраці із міжнародними фондами, мають займатись відповідні фахівці.
«Неправильне управління інституціями культури через нестачу фахівців – ще одна українська проблема. За сприяння Міністерства освіти слід налагодити підготовку таких фахівців. Завершивши навчання вони б змогли посісти відповідні посади і фахово виконувати свої функції», - запевняє Мар’ян Манько.
«Є таке твердження, що економіка дає поштовх до розвитку культури. Я вважаю, що це трохи неправильно, оскільки культура теж дає поштовх економіці. Адже культура дає навчання цінностей, через культуру проявляється економічна поведінка людей. Саме тому ці поняття є взаємопов’язаними», - розповів Мар’ян Манько.
Також Мар’ян розповів про те, що в сусідній державі теж є проблеми у сфері культури і українці мають переймати досвід, щоб не допускати таких помилок у реформуванні своєї культури. Крім того, було представлено способи фінансування та найкращі світові практики залучення додаткових коштів для реалізації діяльності.
Нагадаємо, що Польсько-українська дискусійна платформа – це спільний проект Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку», метою якого є обмін думками в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.