Головна / Анонси / Активістів, урбаністів, економістів та проджект-менеджерів запрошують взяти участь у проєктах відновлення Півдня України

Активістів, урбаністів, економістів та проджект-менеджерів запрошують взяти участь у проєктах відновлення Півдня України

02/01/2024

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» запрошує активістів та активісток, які мають досвід залучення громадян, розробки урбаністичних або економічних проєктів розвитку громад та навички якісного управління проєктами,  пройти курс навчання та стати «Майстрами змін». Відбір заявок на участь триває до 20 січня 2024 року.

Серед усіх, хто зголоситься для участі у проєкті, відберуть лише 20 учасників, що матимуть високу мотивацію та найбільш релевантну експертизу для відновлення громад південного регіону. Ці люди і стануть «Майстрами змін».

Першим етапом проєкту стане навчання активістів в офлайн та онлайн форматі:

- Триденна офлайн-сесія у Львові 2-4 лютого 2024 року. Навчання включатиме, зокрема, такі теми: лідерство та менеджмент, місцевий економічний розвиток, стратегічне планування та розробка планів розвитку громад.

- Вісім онлайн-тренінгів у лютому – березні 2023 року. До навчання увійдуть такі теми: управління проєктами, соціальна інтеграція, післявоєнна соціальна психологія, дослідження та комунікація місцевої громади, інженерно-технологічні проєкти, етика, забезпечення якості, боротьба з корупцією, джерела коштів для проєктів відновлення та нормативи витрат, фінанси та бюджетування, соціальна згуртованість.

- Дводенна офлайн-сесія у Івано-Франківську 14-15 березня 2024 року. Навчання буде проводити команда агенції соціальних проєктів Platfor.ma. Воно буде присвячене ефективній комунікаційній стратегії, взаємодії з медіа та аудиторією та методикам креативного сторітелінгу. Метою навчання буде посилити спроможності учасників комунікувати про свою роботу та зміни у громадах.

Другим етапом проєкту стане безпосередня участь у робочих групах. За результатами навчання буде сформовано 4 робочих групи, які з робочими візитами протягом березня-квітня 2024 року відвідуватимуть громади Херсонської, Запорізької, Миколаївської областей та спільно з представниками громад розроблятимуть проєкти розвитку для 16 громад зазначених областей.

«Проєкт має на меті сформувати відповідальне ставлення та компетенції щодо відповідального відновлення, яке буде передумовою трансформації нової України. Для нас відновлення – це не про ремонт вікон чи фарбування стін – це системні та фундаментальні зміни у громадах як фізичні, так і світоглядні.

Наше ключове завдання – допомогти громадам та сформувати спільноту, яка може успішно дискутувати, розробляти та реалізовувати проєкти відновлення. Люди, які увійдуть до цієї спільноти, і стануть “Майстрами змін”», – зазначає Олег Левченко, ініціатор проєкту «Майстри змін», директор з розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».

Для участі у програмі потрібно заповнити анкету до 20 січня 2024 року включно:  https://forms.gle/dVqVPN4XJT71W6WY8

Ключові критерії відбору учасників та учасниць:

  1. Попередній досвід комунікації і роботи з громадами.
  2. Учасники та учасниці мають бути з Запорізької, Миколаївської або Херсонської області або мати досвід роботи з громадами з цих областей, або мати напрацьовані (підтверджені) контакти із громадами зазначених областей (може бути одна із областей).
  3. Досвід роботи в одній із п’яти сфер:

- урбаністика / архітектура;

- проєктний менеджмент / управління проєктами;

- економічні проєкти / місцевий економічний розвиток;

- антикорупція / залучення громадян до процесів ухвалення рішень;

- практики згуртованості та соціальної відповідальності.

  1. Після відбору має бути підписана згода на участь у проєкті.
  2. Згода на поїздку в громади однієї з областей (Запорізька, Миколаївська, Херсонська), яка буде забезпечена логістично та супроводом офіцера безпеки.
  3. Обов’язково взяти участь у офлайн- та онлайн-заходах, передбачених в межах проєкту.
  4. У формі реєстрації має бути коротко описано мотивацію участі у проєкті.
  5. Згода передавати досвід, отриманий в межах проєкту.

*Окремі випадки та умови участі можна обговорювати з представниками проєкту.

Результати відбору буде оголошено не пізніше 30 січня 2023 року. За оновленнями проєкту можна стежити у соцмережах ГО «ПАРР» https://www.facebook.com/pard.vn/ .

Деталі навчання організатори повідомлять відібраним учасникам та учасницям. Витрати, пов'язані з проїздом, проживанням та харчуванням покриваються організаторами.

За додатковою інформацією звертайтеся: Галина Сегеда, +380977052366, info@pard.org.ua

Довідка:

Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» – організація, яка здійснює свою діяльність у різних регіонах України. Організація працює з 2007 року та має понад 16 років досвіду роботи з громадами, а портфоліо складають десятки розроблених стратегій та інвестиційних планів, реалізованих проектів, в тому числі за підтримки Європейського союзу, проведених досліджень, організованих експертних заходів, підготовлених аналітичних матеріалів.

Platfor.ma – агенція соціальних проєктів та медіа. З 2010 року команда допомагає людям та організаціям створювати позитивні зміни в країні за допомогою креативних комунікацій. У портфоліо команди понад 150 проєктів з міжнародними та громадськими організаціями, благодійними фондами, урядовими установами та відповідальними бізнесами.

Заходи відбуватимуться в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри (UCBI)»