Головна / Новини / Адміністративно-територіальній реформі в Жмеринському районі – бути

Адміністративно-територіальній реформі в Жмеринському районі – бути

05/06/2012

Такий висновок зробили учасники круглого столу на тему: «Оптимізація адміністративно-територіального устрою Жмеринського району: від моделювання до реалізації» під головуванням голови Вінницької обласної Ради С.Татусяка, який відбувся 28 квітня 2012 року. Ініціаторами заходу стали Інститут громадянського суспільства, ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» та Жмеринська районна рада.

Ведучий зібрання експерт ГО Інститут громадянського суспільства О.Врублевський роз’яснив присутнім мету даного заходу та закликав до відвертої розмови. 

Голова обласної Ради С.Татусяк зазначив, вдосконалення адміністративно – територіального устрою держави вкрай необхідне. При цьому Сергій Пилипович навів приклад моделі структури місцевої влади в сусідній Польщі та зазначив, що мета сьогоднішнього зібрання – створення пілотної моделі створення об’єднаних територіальний громад Жмеринського району шляхом залучення до цього процесу громадського, експертного та недійного середовищ. Голова райдержадміністрації Ю.Твердохліб щиро подякував обласній Раді, гостям із Києва та Вінниці за надану можливість у Жмеринському районі реалізувати даний проект та висловив сподівання на взаєморозуміння із сільськими та селищним головами.

В свою чергу голова районної ради В.Малярчук охарактеризував адміністративно – територіальний устрій у Жмеринському районі та ознайомив із проблемами, вирішення яких можливе тільки при укрупненні територіальних громад. 

Регіональний координатор проекту, виконавчий директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» О.Левченко ознайомив із історією розвитку адміністративно – територіального устрою Жмеринського району, зазначивши, що зміни повинні відбуватись з урахуванням історичного, економічного та бюджетного аспектів.

Заступник директора Українського державного науково – дослідного і проектного інституту цивільного сільського будівництва розкрила тему просторового планування громад, районів, регіонів.

В процесі жвавої дискусії кожен із керівників територіальних громад висловлював своє бачення щодо проведення реформи. Сільські голови нарікали на труднощах в проведенні реформи із-за недосконалого законодавства. Але всі зійшлись на думці, що кардинальні зміни в адміністративно – територіальному устрої необхідні.

Також потрібно проводити широку роз’яснювальну роботу серед населення щодо необхідності реформи.
На підтримку адміністративно – територіальної реформи перед присутніми виступили депутати обласної Ради І.Цимбал та Р.Боровський.

В своєму заключному слові голова обласної Ради С.Татусяк подякував присутнім за відвертість та конструктивність під час обговорення та закликав активно долучитись до створення моделі адміністративно - територіального устрою в Жмеринському районі.