Головна / Новини / У Вінниці студенти вишів на три дні стали членами ООН

У Вінниці студенти вишів на три дні стали членами ООН

13/05/2019

10-12 травня у Вінниці відбувалася науково-практична конференція Model UN Vinnytsia. Студенти вищих навчальних закладів пробували себе у ролі делегатів, обговорювали міжнародні питання та дізнавалися про дипломатію й інші важливі аспекти. Усе відбувалося за регламентом Організації Об’єднаних Націй.

Захід для студентів організували волонтери Корпусу Миру. Один із волонтерів – Джонатан Кларк – наразі перебуває в ГО «Подільська агенція регіонального розвитку», тому організація також долучилася до проведення конференції.

Модель Організації Об’єднаних Націй – міжнародна освітньо-рольова гра, в ході якої імітується засідання різних органів системи ООН. Учасники виступають в ролі дипломатів, відтворюючи роботу Організації з дотриманням реальних правил процедури. Вони представляють різні країни і беруть участь в обговоренні питань порядку денного ООН. 

Під час заходу дев’ять студентських команд виступали в ролі дипломатів, відтворюючи роботу ООН з дотриманням реальних правил процедури. Молодь представляла різні країни і брала участь в обговоренні питань, які стоять на порядку денному в ООН. Студенти імітували засідання різних органів системи ООН, розглядали проблеми в різних регіонах світу та шляхи їх вирішення. Доповіді студентів - представників країн-членів Організації були лаконічними й змістовними. Учасники настільки професійно обговорювали порушені питання, що часом здавалося, ніби в залі відбувається справжнє засідання Організації Об’єднаних Націй. Закінчилася конференція голосуванням, під час якого були прийняті резолюції.

Захід відбувся за підтримки Democracy Reporting International Ukraine та Подільська Агенція Регіонального Розвитку. Партнерами заходу стали Вінницький регіонального центр інформації «Креатив» / Kreativ - Vinnytsia Regional Informational Centre, Департамент соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА, Вінницький молодіжний центр «Квадрат», HUB Місто змістів  та SetUp.