Головна / Новини / Польські митці розповіли вінничанам про мистецтво у публічному просторі

Польські митці розповіли вінничанам про мистецтво у публічному просторі

25/02/2019

Вже не вперше гостями «Платформи ідей» стали польські митці Матильда Салаєвська та Артур Вабік. Захід, організований Подільською агенцією регіонального розвитку та Генеральним Консульством республіки Польща у Вінниці, відбувся у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї 22 лютого. Гості розповіли про мистецтво у публічному просторі, реалізацію мистецьких проектів за залучення до їх реалізації мешканців громад.

Матильда Салаєвська розповіла про те, що у реалізації будь-якого проекту є три етапи: консультація, реалізація та виконання. Дуже важливим аспектом у реалізації проектів є екологічний аспект, а також спілкування з людьми.

«В мистецтві важливо вести діалог і підіймати важливі для мешканців питання. Під час таких діалогів ти дізнаєшся про потреби людей і про важливість впровадження того чи іншого проекту», - зазначила мисткиня.

Пані Матильда розповіла про проекти, які вона вдало реалізувала, зокрема,  проект інсталяції «Дихаючий будинок» та проект глядацьких сидінь «Солодкий Като» в Катовіце в рамках акції «ТАКК!» (якою м. Катовіце відзначало головування Польщі в ЄС).

Матильда Салаєвська – мисткиня, що працює в напрямках фільму, інсталяції та дизайну, реалізує інтерактивні проекти, часто пов’язані з суспільною тематикою, також документальні фільми, мультимедійні проекти та вуличні мистецькі проекти (стріт-арт). У лютому 2018 року брала участь у Міжнародному фестивалі ленд-арту «Міфогенез» на Немирівських валах, представивши композицію «Три моря».

Про проекти, які допомогли активізувати громаду та поліпшити міський простір, розповів Артур Вабік. За його словами різні проекти рано чи пізно приносять свої плоди. Він навів приклади вдалої співпраці з державною інституцією в межах реалізації проекту. Проект полягав у тому, що у Кракові між Могильським та Грегожецьким рондами (кільцевими розв’язками дороги), завдяки інвесторам-забудовникам за підтримки міської влади постає унікальний проект планування міського простору під назвою «Суперстежка». Його метою було перетворення зруйнованого сполучення між двома рондами на стежку зелених зон з різноманітним ландшафтом та рекреаційним простором.

Артур Вабік – польський митець, художник, куратор, редактор, дослідник поп-культури і видавець коміксів та фантастики. З 1990-х він був тісно пов’язаний з вуличним мистецтвом і створював фрески та різноманітні інсталяції в публічному просторі.

Захід відбувався в межах спільного проекту Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» - «Платформа ідей», метою якого є обмін думками, актуальних для Східної Європи та Балкан, в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.

ФОТО Костянтина Родихіна