17 листопада за участі польської мисткині Матильди Салаєвської відбулася у Вінниці «Платформа ідей», під час якої йшлося про мистецькі проекти та їх роль у формуванні суспільної свідомості.
Матильда Салаєвська – мисткиня, що працює в напрямках фільму, інсталяції та дизайну. Вона реалізує інтерактивні проекти, часто пов’язані з суспільною тематикою, також документальні фільми, мультимедійні проекти та вуличні мистецькі проекти (стріт-арт). В її творчому активі – численні виставки та участь у фестивалях в Польщі й за кордоном, зокрема, в Лондоні, Тель-Авіві, Лахті, Москві, Загребі, Страсбургу, Празі, Дюссельдорфі, Кельні, Гамбургу, Берліні та Перті.
Дворазова переможниця конкурсу «Шльонська річ» у категорії «Краща візуальна ідентичність» за проект «Guck mal! Schlesien» (2010 р.) і в категорії «Краща ужиткова графіка» за книжку «Шльонське від кухні» (2018 р.). Була номінована Третім каналом Польського радіо на звання «Культурний діяч року» (2011 р.).
У лютому 2018 року Матильда Салаєвська брала участь у Міжнародному фестивалі ленд-арту «Міфогенез» на Немирівських валах, представивши композицію «Три моря». Цього ж мисткиня розповіла вінничанам про мистецькі проекти реалізовані у Польщі, зокрема, у місті Катовіце.
Далі на фото ви можете побачити, що було зроблено в межах мистецьких проектів.
"Став"
"Чорний сад"
"Спокуса"
"Духовний дім"
"Дім на річкою"
Мисткиня розробила систему візуальної ідентифікації для знаменитої виставки «Стенлі Кубрик» у Національному музеї в Кракові. Реалізувала проект інсталяції «Дихаючий будинок» та проект глядацьких сидінь «Солодкий Като» в Катовіце в рамках акції «ТАКК!» (якою м. Катовіце відзначало головування Польщі в ЄС). Вона також є авторкою рекламного майданчика Європейського культурного конгресу у Вроцлаві. Для м. Торунь в рамках фестивалю світла «Bella Skyway» створила інсталяцію «Водоспад», для палацу Шена в Сосновці – інсталяції «Між деревами» та «Спокуса».
Матильда Салаєвська створила також декорації для відкриття та закриття «Індустріади» - фестивалю Шляху технічних пам’яток у Шльонську. Реалізувала інсталяцію для Інституту Ґете з нагоди 25-річчя діяльності його філії у Кракові. Вона була відповідальною за декорації та акції в міському просторі Всесвітнього музичного ярмарку WOMEX в Катовіце та Конференції креативних міст ЮНЕСКО у Кракові та Катовіце.
Вона є куратором програми резиденції «Katowice Street Art Air» (www.katowicestreetartair.pl), живе в Катовіце, де веде мультимедійну студію та заняття в Академії мистецтв. Деякі її фільмові проекти можна побачити за адресою http://vimeo.com/channels/matyldasalajewska
Захід відбувся в межах спільного проекту Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» - «Платформа ідей», метою якого є обмін думками, актуальних для Східної Європи та Балкан, в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.