Головна / Анонси / «Платформа ідей» за участі Матильди Салаєвської

«Платформа ідей» за участі Матильди Салаєвської

17/11/2018

Генеральне Консульство РП у Вінниці та Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» запрошують на «Платформу ідей» за участі Матильди Салаєвської.

Тема: «Все ще нагадуємо людей». Мистецтво, залучене до громадського простору, та його роль у формуванні суспільної свідомості.

17 листопада 2018 року о 17:00 за адресою вул. Театральна, 20.

У лютому 2018 року Матильда Салаєвська брала участь у Міжнародному фестивалі ленд-арту «Міфогенез» на Немирівських валах, представивши композицію «Три моря».
Матильда Салаєвська – мисткиня, що працює в напрямках фільму, інсталяції та дизайну. Вона реалізує інтерактивні проекти, часто пов’язані з суспільною тематикою, також документальні фільми, мультимедійні проекти та вуличні мистецькі проекти (стріт-арт). В її творчому активі – численні виставки та участь у фестивалях в Польщі й за кордоном, зокрема, в Лондоні, Тель-Авіві, Лахті, Москві, Загребі, Страсбургу, Празі, Дюссельдорфі, Кельні, Гамбургу, Берліні та Перті.

Дворазова переможниця конкурсу «Шльонська річ» у категорії «Краща візуальна ідентичність» за проект «Guck mal! Schlesien» (2010 р.) і в категорії «Краща ужиткова графіка» за книжку «Шльонське від кухні» (2018 р.). Була номінована Третім каналом Польського радіо на звання «Культурний діяч року» (2011 р.).

Мисткиня розробила систему візуальної ідентифікації для знаменитої виставки «Стенлі Кубрик» у Національному музеї в Кракові. Реалізувала проект інсталяції «Дихаючий будинок» та проект глядацьких сидінь «Солодкий Като» в Катовіце в рамках акції «ТАКК!» (якою м. Катовіце відзначало головування Польщі в ЄС). Вона також є авторкою рекламного майданчика Європейського культурного конгресу у Вроцлаві. Для м. Торунь в рамках фестивалю світла «Bella Skyway» створила інсталяцію «Водоспад», для палацу Шена в Сосновці – інсталяції «Між деревами» та «Спокуса».

Матильда Салаєвська створила також декорації для відкриття та закриття «Індустріади» - фестивалю Шляху технічних пам’яток у Шльонську. Реалізувала інсталяцію для Інституту Ґете з нагоди 25-річчя діяльності його філії у Кракові. Вона була відповідальною за декорації та акції в міському просторі Всесвітнього музичного ярмарку WOMEX в Катовіце та Конференції креативних міст ЮНЕСКО у Кракові та Катовіце.
Вона є куратором програми резиденції «Katowice Street Art Air» (www.katowicestreetartair.pl), живе в Катовіце, де веде мультимедійну студію та заняття в Академії мистецтв. Деякі її фільмові проекти можна побачити за адресою http://vimeo.com/channels/matyldasalajewska

Захід відбуватиметься в межах спільного проекту Генерального консульства Республіки Польщі у Вінниці та Громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» - «Платформа ідей», метою якого є обмін думками, актуальних для Східної Європи та Балкан, в культурній, політичній та економічній сфері для формування спільного бачення розбудови майбутнього України. Ініціаторами та основними доповідачами є випускники польських стипендіальних програм.