Головна / Новини / У Вінниці розпочато роботу над створенням муніципальної Концепції е-участі

У Вінниці розпочато роботу над створенням муніципальної Концепції е-участі

30/10/2018

29 жовтня у NGO Hub «Місто Змістів» відбулося перше експертне обговорення «Аналіз стану е-демократії. Вінниця». Вінницька міська рада спільно із ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» розпочинають проект щодо розробки Концепції електронної участі міста Вінниці. 

«Сьогодні ми обговорюємо стан е-демократії у Вінниці та інші інструменти, які варто було б запровадити у Вінниці. Те, що ми хочемо створити – це модель участі громадян в житті міста з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Ми пропонуємо розробити документ, який би допоміг створити стратегічне бачення того, чого ми хочемо і плануємо досягнути», - зазначила представниця ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Софія Сакалош.

Наразі у Вінниці уже діють такі інструменти е-участі, як електронні петиції та звернення громадян, бюджет громадських ініціатив, мапа звернень, Цілодобова Варта та онлайн-чат, Інформер.  З ними ознайомилися учасники заходу. Так, зокрема, Наталія Малецька, начальниця інформаційно-аналітичного відділу департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради ознайомила, як відбувається у Вінниці бюджет громадських ініціатив. Про мапу звернень, Цілодобову Варту та онлайн-чат розповіла Діна Черненко, начальниця відділу інформатизації Вінницької міської ради. Про е-петиції розповіла Людмила Федчишина, заступниця директора департаменту правової політики та якості Вінницької міської ради, а про роботу Інформера - Віктор Маценко, регіональний координатор програми EGAP в Вінниці.

Директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко розповів присутнім про проект Концепції інтегрованого розвитку міста Вінниці 2030.  

«Концепція е-участі має органічно випливати з Концепції інтегрованого розвитку 2030, бо це такий собі дороговказ на наступні 10 років. Міська рада використовує досить багато інструментів, і вони ефективні. Майбутнє – за цифровим розвитком, тому ми маємо над цим працювати», - зазначив директор департаменту інформаційних технологій Вінницької міської ради Володимир Романенко.

Під час дискусії обговорювались як успішні історії використання інструментів е-участі, так і виклики, які існують під час взаємодії влади і громадськості.

Учасники заходу висловили власні рекомендації стосовно інструментів е-участі. Так, до прикладу, важливим питанням є інклюзивність інструментів е-участі. Також учасники заходу цікавляться моніторингом реалізації проектів/ідей, впроваджених з використанням інструментів е-участі. Не менш важливим, на думку учасників дискусії, є поширення інформації про існуючі інструменти та популяризація їх використання.

Попереду ще заплановані 2 експертні дискусії, фокус-групи, розробка самого документу та публічні обговорення драфту Концепції е-участі міста Вінниці.

Слідкувати за новинами щодо розробки Концепції електронної участі міста можна на сторінці Лабораторії Електронної демократії та долучатися до роботи за посиланням http://bit.ly/2pXSQjh.  Проект реалізується в рамках швейцарсько-української Програми EGAP і фінансується Innovabridge Foundation.