Головна / Новини / Не просто тренд, а вимога часу: Актуальні питання енергоефективності обговорили у Вінниці

Не просто тренд, а вимога часу: Актуальні питання енергоефективності обговорили у Вінниці

12/10/2018

12 жовтня у Вінниці відбувся круглий стіл на тему: «Досвід енергетичних ферм для створення енергонезалежних громад» за участі представників Міжнародної фундації «Енергетична ферма» м. Осло, Норвегія, експертів з енергоефективності, помічників народного депутата України, громадських активістів, представників органів місцевого самоврядування та об’єднаних територіальних громад.

Захід було організовано Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку», метою діяльності якої, є, зокрема, сприяння впровадженню практик ефективного та належного врядування на регіональному та національному рівнях за підтримки Вінницької обласної державної адміністрації.

В межах круглого столу учасники познайомились із досвідом та кращими практиками використання відновлювальних ресурсів в Європейському Союзі та в Україні, а також обговорили можливості використання  місцевої сировини та спеціально вирощеної біомаси для отримання теплової та електроенергії.

Про досвід провадження енергоефективності у селі Северинівка, яке одним із перших відмовилося від газу, розповів директор вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко.

Начальник відділу енергетичного менеджменту Вінницької ОДА Іван Магдич розповів про впровадження обласної системи енергоменеджменту.

Досвідом та історією створення  «Енергетичної ферми» в Норвегії поділився керівник проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими ресурсами» м. Осло, Норвегія Богдан Радейко.

Про діяльність та розвиток «Енергетичних ферм» в світі розповів генеральний менеджер Міжнародної фундації «Енергетична ферма» м. Осло, Норвегія Ерік Гуле.

Також досвідом у сфері енергоефективності поділилися українські експерти. Так, зокрема, про діяльність ГО «Науково-технічний центр «Біоенергія», що знаходиться у м. Борщів (Тернопільська область) розповів її директор Михайло Гументик. Про розвиток Енергетичних кооперативів на Харківщині розповів консультант «Харківського Енергетичного кластеру» Валерій Коталевський.

Варто зазначити, що на сьогодні Подільська агенція регіонального розвитку спільно з Вінницькою обласною державною адміністрацією та органами місцевого самоврядування, в тому числі й об’єднаних територіальних громад (ОТГ), активно працює над формуванням системи управління енергетичною безпекою, енергодостатністю та енергонезалежністю в сільських та селищних ОТГ (розробка моделі енергетичної сталості громади).