Головна / Новини / Ситуативний безпековий Центр відкрився у Северинівській громаді

Ситуативний безпековий Центр відкрився у Северинівській громаді

14/09/2018

13 вересня у Северинівській об’єднаній територіальній громаді відбулося відкриття ситуативного безпекового Центру громади, який створено в межах проекту «Безпечна громада – спільний інтерес, спільна відповідальність», що реалізовується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження». 

Тепер на території Северинівської громади розташовано 24 камери відеоспостереження, зображення із яких виведено на 4 монітори ситуативного центру. З них 4 камери, які розташовано на в’їздах і виїздах громади, фіксуватимуть номерні знаки автомобілів порушників. Відео зберігатиметься протягом декількох тижнів, до нього в будь-який час матимуть доступ правоохоронні органи. Незабаром на території громади буде встановлено ще 3 камери.

Участь у заході взяли перший заступник голови обласної державної адміністрації Андрій Гижко, начальник головного управління ДСНС України у Вінницькій області Руслан Шевчук, віце-консул Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Агнєшка Гуральська, керівник Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, представники Міжнародного Фонду «Відродження», Програми «U-LEAD з Європою», мешканці громади та ЗМІ.

Центр знаходиться у приміщенні Северинівської сільської ради. Також громаді передано пожежний автомобіль, який розрахований на 6 тон води, в рамках партнерської благодійної допомоги від гміни Пунськ (Республіка Польща).

За словами Начальник Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області Руслана Шевчука, такі центри повинні бути в усіх громадах.

 «Сьогоднішню подію варто взяти за приклад всім об’єднаним територіальним громадам і громадам в цілому. До того ж це вже четверта добровільна пожежна команда, яка створена в області. Більше в Україні таких прикладів немає. Такі команди створено в с. Строїнці Тиврівського району, с. Жданівка Гайсинського району, с. Довжок Ямпільського району і відтепер в Северинівській ОТГ. Тож вітаємо вас із цією визначною і важливою подією», - зазначив Руслан Шевчук.

Розповідаючи про історію створення ситуативного центру сільський голова Северинівської ОТГ Олександр Христюк зазначив, що ідея виникнення такого центру виникла давно, адже буваючи на навчальних візитах у Польщі, мешканці Северинівки неодноразово бачили подібні центри і розуміли, що це важливо для безпеки громадян.

«Ми побачили приклад створення подібних центрів у наших громадах-партнерах в Польщі. Тому було подано проект до фонду «Відродження», який її підтримав і виділив нам понад 600 тис. грн. на реалізацію даного проекту. Автомобіль нам подаровано нашими польськими партнерами. До того ж долучились і місцеві підприємці, які допомогли встановити та налаштувати камери відеонагляду. Таким чином спільними зусиллями створено даний центр», - каже пан Олександр.

Під час заходу присутні мали змогу ознайомитись і наочно побачити, як працює система відеонагляду і оповіщення, а також як забезпечується зв'язок між громадянами та безпековими службами. Таким чином це дасть змогу запобігати виникненню надзвичайних ситуацій та надавати своєчасну допомогу при їх виникненні.