Головна / Новини / У Кропивницькому громади презентували власне бачення місцевого економічного розвитку

У Кропивницькому громади презентували власне бачення місцевого економічного розвитку

20/08/2018

16-17 серпня 2018 року відбувся дводенний операційний семінар "Від стратегії до дій" в місті Кропивницькому.

Це вже третій навчально-практичний захід стосовно місцевого економічного розвитку для представників Бобринецької, Маловисківської та Новоукраїнської громад. Громади презентували власне бачення місцевого економічного розвитку, в громаді, адже захід спрямований на чітке визначення проектів місцевого економічного розвитку у громадах. 

Впродовж першого дня учасники дізнались про те, як ефективно презентувати економічні дані громади від Катерина Борисенко, експертки Social Boost.

Взяли участь в інтерактивній вправі - презентації проектів місцевого економічного розвитку разом з представниками Подільської агенції регіонального розвитку Софією Сакалош і Іваном Образцовим та представником Одеського національного економічного університету Анатолієм Ковальовим.

Віталій Юрків, спеціаліст з місцевого економічного розвитку Програми DOBRE, поділився з учасниками баченням процесу МЕР у Програмі DOBRE, способами і інструментами взаємодії, які можуть використати громади під час реалізації програм МЕР.

Сергій Кубах, експерт з питань управління земельними ресурсами проекту USAID "Підтримка аграрного і сільського розвитку" розповів про практичні аспекти управління земельними ресурсами на місцевому рівні на прикладі пілотного проекту Кіптівської ОТГ.

Юлія Гончар, консультантка NDI, закцентувала увагу громад на перевагах гендерного підходу при формуванні програм та проектів місцевого економічного розвитку.

Другого дня учасники отримали можливість дізнатись, які ресурси для розвитку громад в Кіровоградській області доступні громадам від Ярослава Кудлацького, представника Київського економічного інституту. 

А далі представники Бобринецької, Новоукраїнської та Маловисківської громад під час роботи в групах фіналізували розробку проектів МЕР в своїх громадах. В цьому їм допомагали експерти ГО Подільська Агенція Регіонального Розвитку та ОНЕУ. Також громади сформуваои програму МЕР та ефективно її презентувати.

Операційний семінар "Від стратегії до дій" був організований експертами ГО Подільська Агенція Регіонального Розвитку спільно з Одеським національним економічним університетом.


Захід відбувався в рамках програми "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (Програма DOBRE), що виконується міжнародною організацією Global Communities та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).