Головна / Новини / У Вінниці підписали Меморандуму щодо розвитку туристичного потенціалу в Северинівській та Барській ОТГ

У Вінниці підписали Меморандуму щодо розвитку туристичного потенціалу в Северинівській та Барській ОТГ

11/07/2018

11 липня у Вінниці підписано Меморандуму щодо співпраці і партнерства стосовно реалізації проекту технічної допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», чим розпочато подальший розвиток Северинівської та Барської ОТГ, зокрема й у сфері туризму.

Як відомо, проект Кластер «Яблуневий шлях» за фінансової та методичної підтримки ЄС взялись реалізовувати на Вінниччині – у Барській та Северинівській об’єднаних територіальних громадах.

Ідея проекту стала реальністю завдяки експертній підтримці Вінницького відокремленого підрозділу  «Центр розвитку місцевого самоврядування» (Програма «U-LEAD з Європою») та Південно-західного Хабу GIZ. А реалізація стала можливою в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства.

Як зазначив директор Вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, підписання Меморандуму відбувається за ініціативи двох громад і це стане основою довготривалої спільної роботи. 

"Даний проект передбачає 560 тис. євро для двох громад, Барської та Северинівської. Дані кошти спрямовуватимуться на відновлення історичних об’єктів, будівництво нових рекреаційних ідей, а також координацію об’єднання сільгоспвиробників плодово-ягідного напрямку, щоб вони створювали не тільки свіжий ринок, так званий фреш-ринок, але і його переробку. Головна ідея полягає в тому, абидати стимул об’єднаним громадам розвиватись", - зазначив Олег Левченко.

Реалізація проекту «Яблуневий шлях» – це можливість, яка дозволить використати потенціал галузі садівництва, збільшити додану вартість і, залишити гроші на місцях. У результаті діяльності в межах проекту передбачено активності, спрямовані на створення туристичного шляху та вдосконалення існуючої рекреаційної інфраструктури в Северинівській та Барській ОТГ. Крім цього, це будуть проводитись заходи, що сприятимуть створенню робочих місць та працевлаштуванню жителів громад, які займаються туристичною діяльністю.

«Завдяки нашим європейським партнерам з Європейському Союзу сьогодні ми маємо змогу реалізувати даний проект, який дозволить створити цікаві туристичні маршрути і залучити туристів, як з Вінницької області, так і з усієї України. Крім того, ідея створення бренду кожного району нашої області в майбутньому поступово втілюватиметься в життя. Адже у нас є чим пишатись. Зокрема, Вінниччина є лідером в Україні по вирощуванню яблук. Ми прагнемо показати все те найкраще, що є у Вінницькій області, і на моє переконання, такі проекти необхідно реалізовувати і надалі», - зазначив директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко. 

Саме на Вінниччині, на теренах Тиврівського, Барського, Жмеринського та Муровано-Куриловецького районів, зосереджено майже 51% українського виробництва яблук. У цих краях, між Бугом та Дністром, на глинистих ґрунтах із високим вмістом заліза яблука родять особливо корисні, соковиті та хрумкі.

Меморандум підписано між Северинівською, Барською об’єднаними територіальними громадами, Депатраментом міжнародного співробітництва та регіонального економічного розвитку, Департаментом агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА та Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку».

Предметом цього Меморандуму є співробітництво Сторін в межах проекту технічної допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», яке має своєю метою сприяння розвитку територіальних громад: Северинівської та Барської.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Миколи Ткачука Вінниччина займає лідируючі позиції в Україні в галузі садівництва і прогресує в напрямку закладки садів за інтенсивною технологію.

"На сьогоднішній день в області більше 4 тис. садів, що становить понад 26 тисяч гектарів. Але даний проект спрямований на те, аби напрацювати нові ефективні плани і більш динамічно розвивати галузь садівництва. Окрім того, проект дає змогу розглядати садівничу галузь в контексті туристичного спрямування. Тому Кластер «Яблуневий шлях» базуватиметься на відновленні традиційних сортів яблук в поєднанні з новими технологічними процесами", - сказав Микола Ткачук.

Власне, проект буде зосереджений не лише на вирощуванні та переробці яблук. «Яблуневий шлях» задумано як туристичний маршрут, що поєднуватиме рекреаційну та оздоровчу складові. Також в Северинівській та Барській ОТГ відбуватимуться різноманітні брендові фестивалі, туристичні події та інші цікаві заходи.

«Хочу подякувати «Подільській агенції регіонального розвитку»,  європейським партнерам за реалізацію проекту на теренах Вінницької області. В рамках даного проекту ми зможемо створити туристичні маршрути, які зацікавлять не тільки жителів області, України, а й іноземних гостей. Я переконаний що це не останній проект на території області», - підсумував Володимир Мережко.

«Проект Кластер "Яблуневий шлях" - це можливість встановити історичну справедливість і перевести все в збільшення додаткової вартості, щоб наші можливості могли закріпитись і зменшити витік за кордон людей. Час для реалізації проекту є 27 місяців, за цей час плануємо зробити багато, аби наші громади стали туристично привабливими», - каже міський голова Барської ОТГ Артур Цицюрський.

Проект технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях» реалізовується в Україні в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць. Більше інформації на сайті - http://www.m4eg.eu/en/