На початку пандемії у Вінницькій області, як і по всій Україні, почали з'являтися різноманітні громадські ініціативи для допомоги медикам, які опинилися “на передовій” у боротьбі із COVID-19. Серед них — проєкт Подільської агенції регіонального розвитку “Врятуй лікаря — збережи життя”.
Громадська організація придбала 3D принтер, щоб забезпечувати медичні заклади Вінницької області розхідними матеріалами для апаратів штучної вентиляції легень, а саме — зволожувачами, перехідниками, адаптерами для кисневих балонів та еластичними вкладниками.
Організація вже передала лікарням Вінницької області обладнання на суму близько 180 тисяч гривень.
“Ідея проєкту з’явилася на початку пандемії — тоді, коли в лікарнях не було найнеобхідніших матеріалів, — розповідає Олег Левченко, керівник проєкту, експерт ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”. — Оскільки найбільший запит від лікарень полягав саме у додаткових матеріалах для ШВЛ, для друку зволожувачів, перехідників, адаптерів для кисневих балонів, еластичних вкладників, в межах проєкту ми придбали 3D принтер та розхідні матеріали”. А вже для реалізації проєкту організація залучила власні людські ресурси та обладнання.
Так, розроблено модель пристрою для зволоження кисню, що використовується за допомогою ПЕТ-пляшки. 90 таких виробів організація передала до Вінницьких міських клінічних лікарень №1 та №2.
А ще організація:
Окрім того, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” друкує на 3D принтері “безконтактні” дверні ручки для профілактики коронавірусу.
Керівник проєкту Олег Левченко зауважує, що громадськість й досі продовжує надавати величезну підтримку у боротьбі з коронавірусом:
“На початку пандемії у Вінницькій області була велика кількість захворювання серед медиків, зокрема, у Калинівській центральній районній лікарні, у пологовому будинку міста Вінниці та у багатьох інших лікарнях.
Аби потурбуватися про безпеку і здоров’я лікарів, громадські організації на Вінниччині, як і в усіх інших регіонах України, збирали кошти на закупівлю захисних костюмів, респіраторів і масок, на апарати штучної вентиляції легень, портативні рентгени, ПЛР-тести. Ресторани об’єднувалися та надавали безкоштовні обіди медикам. Знаємо, що у Вінницькій області допомогу лікарням надає Благодійний фонд “Подільська громада”, друкують захисні екрани у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат».
Тож однозначно можна сказати, що громадськість надавала і надає величезну допомогу у боротьбі з коронавірусом. І так має бути, адже об’єднавши зусилля ми всі разом стаємо сильнішими”.
Проєкт “Врятуй лікаря — збережи життя” здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи проти пандемії “Людяність і взаємодопомога”.
Партнери проєкту — підприємство “Системні рішення”, яке виготовляє захисні маски, халати, комбінезони й бахіли, та Департамент інформаційних технологій Вінницької міської ради, що допомагає з друком та розробкою розхідних матеріалів.
Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, 19 березня 2020 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив постійно діючий Конкурс “Людяність і взаємодопомога”. З початку Конкурсу Фонд вже підтримав понад 100 проєктів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. З 17 квітня партнером конкурсу є Європейський Союз.
Мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19. Детальніше