Головна / Новини / 3D друк — на допомогу вінницьким лікарням у протидії COVID-19

3D друк — на допомогу вінницьким лікарням у протидії COVID-19

05/08/2020

На початку пандемії у Вінницькій області, як і по всій Україні, почали з'являтися різноманітні громадські ініціативи для допомоги медикам, які опинилися “на передовій” у боротьбі із COVID-19. Серед них — проєкт Подільської агенції регіонального розвитку “Врятуй лікаря — збережи життя”.

Громадська організація придбала 3D принтер, щоб забезпечувати медичні заклади Вінницької області розхідними матеріалами для апаратів штучної вентиляції легень, а саме — зволожувачами, перехідниками, адаптерами для кисневих балонів та еластичними вкладниками.

Організація вже передала лікарням Вінницької області обладнання на суму близько 180 тисяч гривень.

 

 

Придбали 3D принтер та залучили власні людські ресурси

 

“Ідея проєкту з’явилася на початку пандемії — тоді, коли в лікарнях не було найнеобхідніших матеріалів, — розповідає Олег Левченко, керівник проєкту, експерт ГО “Подільська агенція регіонального розвитку”. — Оскільки найбільший запит від лікарень полягав саме у додаткових матеріалах для ШВЛ, для друку зволожувачів, перехідників, адаптерів для кисневих балонів, еластичних вкладників, в межах проєкту ми придбали 3D принтер та розхідні матеріали”. А вже для реалізації проєкту організація залучила власні людські ресурси та обладнання.

Так, розроблено модель пристрою для зволоження кисню, що використовується за допомогою ПЕТ-пляшки. 90 таких виробів організація передала до Вінницьких міських клінічних лікарень №1 та №2. 

 

А ще організація:

  • зробила для перевірки 20 клапанів Вентури на різну пропускну здатність та передала їх до Міської клінічної лікарні №2
  • передала 50 захисних екранів для хірургічного відділення Міської клінічної лікарні №2 міста Вінниці. 
  • передала 60 комплектів для зволожувачів кисню до Вінницької міської клінічної лікарні №1.
  • зробила 80 з'єднувачів двох типів по 40 штук (16/22 мм) для шлангів ШВЛ-апаратів та передано для “швидкої допомоги”.
  • передала до Вінницької міської клінічної лікарні №1 30 кутових перехідників для кисневих кранів та 15 комплектів для пет-пляшок для зволожувачів кисню.

 

Окрім того, ГО “Подільська агенція регіонального розвитку” друкує на 3D принтері “безконтактні” дверні ручки для профілактики коронавірусу.

Громадськість проти COVID-19

Керівник проєкту Олег Левченко зауважує, що громадськість й досі продовжує надавати величезну підтримку у боротьбі з коронавірусом:

“На початку пандемії у Вінницькій області була велика кількість захворювання серед медиків, зокрема, у Калинівській центральній районній лікарні, у пологовому будинку міста Вінниці та у багатьох інших лікарнях. 

Аби потурбуватися про безпеку і здоров’я лікарів, громадські організації на Вінниччині, як і в усіх інших регіонах України, збирали кошти на закупівлю захисних костюмів, респіраторів і масок, на апарати штучної вентиляції легень, портативні рентгени, ПЛР-тести. Ресторани об’єднувалися та надавали безкоштовні обіди медикам. Знаємо, що у Вінницькій області допомогу лікарням надає Благодійний фонд “Подільська громада”, друкують захисні екрани у Вінницькому обласному молодіжному центрі «Квадрат».

Тож однозначно можна сказати, що громадськість надавала і надає величезну допомогу у боротьбі з коронавірусом. І так має бути, адже об’єднавши зусилля ми всі разом стаємо сильнішими”.

За словами Олега Левченка, основним завданням проєкту й надалі залишається забезпечення медичних закладів Вінницької області розхідними матеріалами, адже, як і на початку пандемії, досі є потреба у цих засобах. 

Проєкт “Врятуй лікаря — збережи життя” здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження” та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи проти пандемії “Людяність і взаємодопомога”.

Партнери проєкту — підприємство “Системні рішення”, яке виготовляє захисні маски, халати, комбінезони й бахіли, та Департамент інформаційних технологій Вінницької міської ради, що допомагає з друком та розробкою розхідних матеріалів.

 


 

Відповідаючи на глобальні виклики пандемії COVID-19, 19 березня 2020 року Міжнародний фонд “Відродження” оголосив постійно діючий Конкурс “Людяність і взаємодопомога”. З початку Конкурсу Фонд вже підтримав понад 100 проєктів на загальну суму понад 5 мільйонів гривень. З 17 квітня партнером конкурсу є Європейський Союз

Мета конкурсу — підтримка громадських ініціатив, які спрямовані на посилення солідарності, самозарадності та взаємодопомоги в українському суспільстві під час пандемії COVID-19. Детальніше

Більше історій читайте тут: euprostir.org.ua/beatcovid19