Головна / Новини / «Знай свою громаду»: новий досвід здобували представники ОТГ у Харкові

«Знай свою громаду»: новий досвід здобували представники ОТГ у Харкові

23/04/2018

19-20 квітня у Харкові в межах програми «DOBRE» відбувся дводенний семінар «Знай свою громаду». Участь у заході взяли представники Старосалтівської, Роганської та Мереф’янської об’єднаних територіальних громад.

Учасники семінару дізналися про програми та інструменти, орієнтовані на місцевий економічний розвиток, якими можна користуватися в громадах та про методи як правильно ці інструменти використовувати. Також в межах заходу представники громад розробляли економічні профілі громад та описи проектів місцевого економічного розвитку в ОТГ.

Особлива увага під час семінару була приділена питанням розвитку і діяльності агенцій місцевого економічного розвитку, стратегії співпраці в громаді та питанню комунікації.

Про те, яку допомогу надає Програма DOBRE, що таке місцевий економічний розвиток та яку користь він приносить, а також про програми та проекти МЕР, спрямовані на підтримку існуючого бізнесу, підготовку трудових ресурсів та залучення інвестицій розповіли експерти з Місцевого економічного розвитку програми DOBRE Мік Мюллей та Віталій Юрків.

Що потрібно для розвитку громади та що потрібно для сталого економічного розвитку розповів представникам громад Віктор Ольшевський, Снітківський сільський голова (Вінницька область). Він також зупинився на питаннях необхідності стратегічного планування.

Важливими темами під час семінару стали питання комунікації та представлення громади в інформаційному просторі, зокрема в мережі Інтернет.

«Веб сайт громади - це ваше обличчя», - зазначила експертка ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Софія Сакалош, розповідаючи про інформаційне забезпечення громади.

«Щоб донести інформацію до громад, потрібно влаштовувати особисті зустрічі, розміщувати інформацію в пресі та активно користуватися мережею Інтернет», «Наразі є такий вислів «Якщо тебе немає в інтернеті, то тебе не існує», адже сьогодні це найактуальніший та найшвидший спосіб поширення інформації». Такі важливі тези сказав у своєму виступі про інструменти комунікації експерт ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Іван Образцов.

Які саме інструменти місцевого економічного розвитку можуть допомогти сільським громадам вдосконалити їхню еко-систему з метою підтримки бізнесу, підприємців та інвесторів представники громад дізналися від науковців ХарРІ НАДУ при Президентові України.

Про фермерські ринки та як їх використовувати, про сучасний стан і проблеми розвитку фермерства розповів професор Володимир Бульба.

«Підтримка бізнесу в ОТГ - це підтримка розвитку існуючого та залучення нового бізнесу», - наголосив професор Микола Латинін, розповідаючи про підтримку бізнесу та центри підтримки розвитку бізнесу.

Про молодіжні програми, активізацію підприємницької діяльності та покращення навичок бізнесу розповів професор Юрій Куц.

Про державно-приватне партнерство та його переваги розповів Олег Конотопцев, доцент кафедри державного управління.

Консультанти Програми DOBRE розповіли учасникам семінару про кооперативи та інвестиції.

Так, зокрема, про створення сільськогосподарських кооперативів в системі місцевого економічного розвитку розповів Ігор Стефанів. А що таке інвестиції, як підготувати свою громаду до роботи з інвестором, чим відрізняється споживання від ефективного залученння коштів та як застосувати інвестиції для місцевого економічного розвитку, представники громад дізналися від Маркіяна Дацишина.

Під час роботи в секціях над складанням економічного профілю громади учасники мали можливість більше спілкуватися та визначити сильні і слабкі сторони кожної з громад, а також краще орієнтуватися у визначенні стратегічних  цілей громади.

Не менш насиченим був другий день семінару.

Учасники заходу дізналися про міжмуніципальне співробітництво. Яку додаткову підтримку можуть очікувати громади для виконання завдань та досягнення цілей розповів Олександр Ісип, експерт з децентралізації Полтавського ЦРМС.

Про розвиток малого та середнього підприємництва в сільській місцевості, про сімейні ферми та їх проведення переваги, про підприємництво у соціальній сфері дізналися від Андрія Сухоставця, експерта ВГО "Національна асоціація сільськогосподарських дорадчих служб України".

Представники громад разом з експертами створили описи проектів місцевого економічного розвитку в ОТГ.

Також цікавими доповідями стали презентації про енергоефективність та просторове планування. Як пройти шлях від ідеї до пошуку коштів на енергоефективність громади розповів Станіслав Ігнатьєв, засновник Харківського енергетичного кластеру, головаіння ГО "Інститут сталого розвитку, а про просторове планування в об'єднаних територіальних громадах – Тетяна Криштоп, заступниця директора ДП "УКРНДПІЦИВІЛЬБУД" з наукової роботи та регіонального планування.

Під час дводенного семінару учасники почерпнули досить багато корисної інформації, яку в подальшому зможуть використовувати для економічного розвитку своїх громад та, переймаючи позитивний досвід, робити свої громади успішними.

Більше фото на нашій сторінці Facebook https://www.facebook.com/pard.vn/

Семінар «Знай свою громаду» відбувся в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комьюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Організатором заходу стала Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку». Партнер організації заходу Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.