У громадах Дніпровської та Кіровоградської області відбулися перші засідання щодо обговорення та визначення економічних пріоритетів розвитку ОТГ.
Апостолівська об’єднана територіальна громада
Експерти ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією ГлобалКомьюнітіз (GlobalCommunities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) провели робочу зустріч у Апостолівській об’єднаній територіальній громаді.
Разом із представниками громади – посадовцями, представниками бізнесу, членами громадських організацій – експерти визначали економічні пріоритети для розвитку ОТГ.
Експерт з регіонального розвитку ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» Іван Образцов ознайомив присутніх із планом втілення програми проекту, навів приклади успішних практик громад з усієї України, наголосив на важливості економічного компоненту у розвитку ОТГ.
У Апостолівську громаду об’єдналися п’ять рад. Площа об'єднаної територіальної громади - 679.5 км 2, чисельність населення громади –близько 24 тисяч мешканців. Центр громади - місто Апостолове.
Представники громади зазначали, що в громаді є проблеми з безробіттям та надання допомоги з боку держави. Разом з тим, Апостолівська ОТГ дуже активна у питанні залучення іноземних грантів, інвестицій. Тому представники громади одразу мали кілька пропозицій до експертів щодо економічного розвитку громади.
Перш за все, місцеві мешканці вказали на потужний аграрний потенціал регіону, а тому запропонували побудувати агроринок в Апостоловому. Інша пропозиція від членів громади полягала у створенні підприємства із сушіння чи заморозки фруктів та ягід, які у Апостолівський ОТГ в сезон у надлишку. Ще однією пропозицією було створення системи штучних критих ставків із різними породами риб.
Експерти ПАРР та DOBRE вислухали пропозиції представників громади і надалі оброблятимуть їх задля того, аби потім сформувати і запропонувати бізнес-проект для громади.
Гречаноподівська об’єднана територіальна громада
Така ж зустріч відбулася в Гречаноподівській об’єднаній територіальній громаді.
У Гречаноподівську громаду об’єдналися дві сільські ради. Площа об'єднаної територіальної громади - 206.5 км 2, чисельність населення громади – більше 3500 мешканців. Центр громади – село Гречані Поди. Це невелика, але міцна і динамічна громада, яка розвивається.
Гречаноподівська ОТГ досить активна у питанні залучення іноземних грантів, інвестицій. Але невеликий ресурс у громаді не дозволяє їй втілювати великі та потужні проекти.
Віднайти щось конкретне для негайної реалізації у громаді виявилось нелегкою справою. Наприклад, члени громади зацікавились можливістю створення міні-заводу із виготовлення пелетів. Вони вказували на надмірну кількість соломи як на достатнє джерело для переробки. Таке підприємство дозволило б громаді і отримати більше енергоефективності, незалежності, а також вирішити проблему із пожежонебезпекою у громаді.
Також представники громади були зацікавлені у міні-заводі із виготовлення асфальту та відновленні птахокомбінату, який колись функціонував на території ОТГ.
Зеленодольська об’єднана територіальна громада
У Зеленодольську громаду об’єдналися три ради. Площа об'єднаної територіальної громади - 276.3 км 2, чисельність населення громади – близько 20 тисяч мешканців. Центр громади - місто Зеленодольськ.
Зеленодольська громада стрімко розвивається. Керівництво ОТГ часто бере участь у міжнародних та всеукраїнських інвестиційних проектах, грантових програмах. Зеленодольська ОТГ неодноразово ставала першою громадою в країні в плані інновації.
Голова громади зазначив, що на території ОТГ вже починається будівництво порту для зерна від однієї потужної корпорації, а також він має чимало пропозицій для співпраці від низки інвесторів.
Враховуючи наявність порту, а також перетину кількох трас державного значення, члени Зеленодольської громади запропонували створити на території ОТГ агроринок.
Також члени громади були зацікавлені у реалізації проектів із зберігання зерна («приватні елеватори»), переробки продуктів, створенні тваринницьких кооперативів.
Софіївська об’єднана територіальна громада
У Софіївську громаду об’єдналися дві ради. Площа об'єднаної територіальної громади - 303.5 км 2, чисельність населення громади – більше восьми тисяч мешканців. Центр громади –селище Софіївка.
У представників фермерських господарств було чимало пропозицій для економічних проектів, вже готових бізнес-планів. Місцеві жителі пропонували збудувати завод із виготовлення міндобрив, розвивати кооперацію. Також місцеві жителі пропонували збудувати хлібзавод на території ОТГ.
Місцевою особливістю є те, що в громаді досить потужно розвинене бджільництво. Мед здають мешканці ОТГ не централізовано, власних потужностей для переробки і фасування продукції бджільництва не мають. Тому одна із пропозицій стосувалась саме створення кооперативу із заготівлі і фасування меду та його переробки.