10/06/2024
20 Меморандумів про співпарцю підписано з громадами Сумської та Чернігівської областей в межах проєкту «Security Compact».
Метою Меморандуму є посилення стійкості громад до впливу окупації та військових дій шляхом підсилення безпекових елементів громади і її представників та підтримка процедур довготривалої безпеки, а також поза межами проєкту щодо розвитку та посилення спроможності громади
«Загроза з боку російської федерації показує, що відповідних знань та навичок не вистачає. Це прослідковується на рівні персональної евакуації, тобто вміння швидко евакуювати свою родину, безпечної взаємодії при виході з зони окупації, реагування під час обстрілів, питань з надання першої домедичної допомоги та інших питань, які виникають в умовах сучасної інтенсивної зовнішньої агресії та потребують додаткової комунікації, координації і взаємодії. Крім того, немає стандартних якісних рішень щодо реагувань, наприклад, в умовах інформаційної війни, цифрових атак і загроз та економічної готовності. Тож будемо підсилювати громади та працювати», - зазначає керівник проєкту
Oleh Levchenko.
Нагадаємо, що в межах проєкту для громад впроваджуться наступні активності:
Спільно з представниками громад буде підготовлений «План безпеки для громади» та надаватиметься комплект першого реагування у вигляді тривожного антивандального кейсу, що включатиме резервне живлення, компактний вогнегасник та аптечку тактичної медицини (першої домедичної допомоги), а також буде проведено комплексне навчання відповідальної особи за безпеку в громаді.
Створено матеріали для навчальної кімнати з безпеки, у вигляді медіа-матеріалів, зокрема, відеороликів та постерів з безпеки.
Проведено офлайн та онлайн навчання в кожній громаді за 4 напрямками: фізична безпека, перша домедична допомога, психологічна стійкість та протидія інформаційним впливам та цифрова безпека.
Закуплено портативні електростанцій потужністю до 1,5 кВт (мобільні та малошумні), які будуть передані на баланс громади для швидкого реагування та координації.
Проєкт «Security Compact» впроваджується в межах грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», який адмініструється
ІСАР Єднання за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну», що фінансується країнами партнерами.