Головна / Новини / Представники ОТГ дізнавалися про інструменти е-демократії

Представники ОТГ дізнавалися про інструменти е-демократії

21/02/2018

Протягом двох днів представники об’єднаних територіальних громад дізнавалися, що таке інструменти електронної демократії та як вони працюють.

Так, зокрема, публічні обговорення відбулися для мешканців Барської, Дашівської та Іллінецької ОТГ.

Під час заходів керівниця проекту «Лабораторія електронної демократії» Софія Сакалош  детально розповіла представникам громад, більшість з яких були працівниками органів місцевого самоврядування, як можна використовувати інструменти електронної демократії не лише у роботі, а й у повсякденному житті.

«Наразі електронна демократія є дуже важливою при прийняті рішень та участі громадськості у прийнятті цих рішень органами місцевого самоврядування. Адже якщо мешканці беруть участь у прийнятті рішень, то вони є співвідповідальними за процеси», - зазначила Софія Сакалош.

За словами експертки, чим більше представники влади консультуватимуться із громадянами при прийнятті рішень, тим кращим буде досягнутий результат.

Учасники заходів вели активну дискусію на тему впровадження та використання інструментів електронної демократії, цифрової нерівності, електронної участі. Усі погодилися з тим, що електронна демократія це новий крок у сприянні демократичних процесів.

 

Заходи відбулися у рамках проекту «Лабораторія електронної демократії» за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською Конфедерацією і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Детальніше про програму на сайті egap.in.ua