Головна / Новини / Про розвиток садівництва та туризму довідалися учні та вчителі Северинівської громади

Про розвиток садівництва та туризму довідалися учні та вчителі Северинівської громади

12/03/2020

Як розвивати садівництво та туризм у своїй громаді дізнавалися школярі та вчителі Северинівської ОТГ.

Про розвиток садівництва та ягідництва, а також як розвивати ці галузі та наскільки вони є перспективними розповів учням та вчителям Василь Темченко, начальник Управління організації виробництва продукції рослинництва та технічної політики Департамент агропромрозвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.

А оскільки проєкт зосереджений не лише на вирощуванні та переробці яблук. «Яблуневий шлях» задумано як туристичний маршрут, що поєднуватиме рекреаційну та оздоровчу складові, то учні дізналися й про інвестиційну привабливість несільськогосподарської діяльності в сільських територіях.

Про туристичний напрямок та можливості, які посилюють розвитковий потенціал сільських територій розповів експерт Юрій Войціцький.

"З точки зору туризму село має пропонувати «сільську атмосферу» - спокій, краще середовище для проживання, зберігати природні і сільські краєвиди для майбутній поколінь", - зазначив пан Юрій.

У підсумку учасники тренінгу зробили висновок, що підвищення інвестиційної привабливості громади чи регіону є складним завданням і вимагає особливо активних зусиль, особливо якщо йдеться про сільські території.

Захід відбувся в межах проєкту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу Кластер «Яблуневий шлях», що впроваджується на території Барської та Северинівської об’єднаних територіальних громадах у партнерстві з Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку».

Проєкт реалізовується в Україні в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць. Більше інформації на сайті - http://www.m4eg.eu/en/