Головна / Новини / У Вінниці експерти удосконалювали свої знання в галузі садівництва

У Вінниці експерти удосконалювали свої знання в галузі садівництва

28/12/2019

Що таке органічне садівництво, як отримати сертифікацію своєї органічної продукції та що для цього потрібно, які основні вимоги до органічного садівництва, як має виглядати сучасний інтенсивний сад, які процеси включає в себе вирощування, збір та зберігання плодів… Ці та інші питання на тему садівництва розглядали під час тренінгу для тренерів, що відбувся днями у Вінниці.

Метою заходу було удосконалення знань фахівців у галузі садівництва та здобуття нових умінь, аби передавати і поширювати цей досвід в подальшому. Адже проєкт Кластер «Яблуневий шлях» зосереджений як на вирощуванні та переробці яблук, так і як на формуванні туристичної складової, що поєднуватиме рекреаційну та оздоровчу сферу.

Про тенденції у садівництві, органічний напрямок вирощування, переробку яблук, кооперацію в садівництві та міжнародні виставки, зокрема BioFach (Німеччина) та про європейський досвід і можливості українського ринку учасники тренінгу дізнавалися протягом чотирьох днів від Валентини Лановенко, яка є президентом Академії органічного розсадництва «Ekogarden», власницею та керівницею проєктів у «Органічному Розсаднику родини Лановенко», засновницею блогу «Академія Органічного Садівництва «Ekogarden», агрофахівчинею та консультанткою. Пані Валентина має 15-річний досвід у розсадництві, 7-річний досвід в органічному садівництві та є консультанткою з експорту органічної продукції.

Також цьогорічна груднева погода сприяла тому, що експерти мали можливість пройти майстер-клас з обрізки дерев. Як правильно робити обрізку, розповіли та показали на практиці Максим Лановенко, представник Академії органічного розсадництва «Ekogarden», та Віталій Зарубенко, старший науковий співробітник Подільської дослідної станції садівництва (розташованої у с. Медвеже Вушко) Інституту садівництва України.

Участь у тренінгу взяли сільськогосподарські дорадники, представники Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, експерти в галузі садівництва, які вдосконалюють свої знання та поширюватимуть досвід серед відповідних навчальних закладів, фермерів та сільськогосподарських виробників.

Захід відбувся в межах проєкту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу «Кластер «Яблуневий шлях», що впроваджується на території Барської та Северинівської об’єднаних територіальних громадах у партнерстві з Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку».

Проєкт реалізовується в Україні в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського Союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць. Більше інформації на сайті - http://www.m4eg.eu/en/