Що таке органічне садівництво, як отримати сертифікацію своєї органічної продукції та що для цього потрібно, які основні вимоги до органічного садівництва, як має виглядати сучасний інтенсивний сад, які процеси включає в себе вирощування, збір та зберігання плодів… Ці та інші питання на тему садівництва розглядали під час тренінгу для тренерів, що відбувся днями у Вінниці.
Метою заходу було удосконалення знань фахівців у галузі садівництва та здобуття нових умінь, аби передавати і поширювати цей досвід в подальшому. Адже проєкт Кластер «Яблуневий шлях» зосереджений як на вирощуванні та переробці яблук, так і як на формуванні туристичної складової, що поєднуватиме рекреаційну та оздоровчу сферу.
Про тенденції у садівництві, органічний напрямок вирощування, переробку яблук, кооперацію в садівництві та міжнародні виставки, зокрема BioFach (Німеччина) та про європейський досвід і можливості українського ринку учасники тренінгу дізнавалися протягом чотирьох днів від Валентини Лановенко, яка є президентом Академії органічного розсадництва «Ekogarden», власницею та керівницею проєктів у «Органічному Розсаднику родини Лановенко», засновницею блогу «Академія Органічного Садівництва «Ekogarden», агрофахівчинею та консультанткою. Пані Валентина має 15-річний досвід у розсадництві, 7-річний досвід в органічному садівництві та є консультанткою з експорту органічної продукції.
Також цьогорічна груднева погода сприяла тому, що експерти мали можливість пройти майстер-клас з обрізки дерев. Як правильно робити обрізку, розповіли та показали на практиці Максим Лановенко, представник Академії органічного розсадництва «Ekogarden», та Віталій Зарубенко, старший науковий співробітник Подільської дослідної станції садівництва (розташованої у с. Медвеже Вушко) Інституту садівництва України.
Участь у тренінгу взяли сільськогосподарські дорадники, представники Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА, експерти в галузі садівництва, які вдосконалюють свої знання та поширюватимуть досвід серед відповідних навчальних закладів, фермерів та сільськогосподарських виробників.
Захід відбувся в межах проєкту технічної фінансової допомоги Європейського Союзу «Кластер «Яблуневий шлях», що впроваджується на території Барської та Северинівської об’єднаних територіальних громадах у партнерстві з Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку».
Проєкт реалізовується в Україні в рамках програми «Мери за економічне зростання» (M4EG), що є новою ініціативою Європейського Союзу, яка розпочала діяльність у січні 2017 року в рамках Східного партнерства. Суть Ініціативи полягає в наданні підтримки мерам і муніципалітетам країн Східного партнерства і сприянні тому, щоб вони ставали активними провідниками місцевого економічного зростання та створення робочих місць. Більше інформації на сайті - http://www.m4eg.eu/en/