Головна / Новини / Ази цифрової грамотності і новітні технології опановували сеньйори у Вінниці

Ази цифрової грамотності і новітні технології опановували сеньйори у Вінниці

03/12/2019

У Вінниці завершено курс вокршопів «Перша Фабрика Сеньйорів», що були спрямовані на підвищення обізнаності осіб віком 50+ у сфері е-урядування та е-демократії, а також використання цифрових технологій для впливу на процеси прийняття рішень на місцевому, регіональному та національному рівні.

Під час воркшопів учасниці знайомилися з роботою «Прозорого офісу», Ситуаційного центру та Цілодобової варти, дізналися про електронні сервіси у сфері охорони здоров’я, про картку вінничанина та електронний квиток, про електронні сервіси на місцевому та загальнонаціональному рівнях і навіть про кібербезпеку.

Серію тренінгів про інструменти електронної демократії та електронного урядування, про електронні сервіси на місцевому та загальнонаціональному рівні провела Софія Скалош, координаторка Програма EGAP у Вінницькій області.

Учасниці заходу детальніше дізналися про існуючі е-інструменти у Вінниці та вчилися ними користуватися. Зокрема, Мапа звернень громадян, Цілодобова варта, Електронні петиції, Бюджет громадських ініціатив, Електронні звернення, «Інформер для громадян», Відкрите місто тощо.

Тренінг про те, як убезпечити себе в мережі Інтернет, захистити свої ґаджети та не попастися на вудку хакерів провів волонтер волонтер Корпусу Миру в Україні Джонатан Кларк.

Про охорону здоров'я в смартфоні, діджиталізацію, персональний кабінет, електронну картку пацієнта, онлайн-запис на прийом до лікаря, електронні рецепти та інші послуги розповідала учасницям заходу Наталія Коробчинська, начальниця комунального закладу «Інформаційно-аналітичний центр медичної статистики» Вінницької міської ради.

Про нові муніципальні електронні сервіси розповідла Катерина Бабіна, директорка КП "Вінницякартсервіс". Наразі у Вінниці вже почала діяти автоматизована система оплати проїзду, тож мешканці нашого міста оплачуватимуть за проїзд муніципальними картками Муніципальна картка вінничанина.

Пані Катерина розповіла, що, картки можна придбати у кіосках поблизу зупинок громадського транспорту, а також у кіосках Вінницької транспортної компанії, де раніше вінничани купували проїзні. А оформити картку можна і на сайті https://www.et.vn.ua/news/order-your-card-online у розділі "Замовити картку". Оформлення пільгової картки можливе лише у Центрі обслуговування користувачів "Вінницякартсервіс" та Центрах обслуговування при управлінських компаніях. Пільгові категорії населення картку отримають безкоштовно. У разі її втрати поновлення коштуватиме 60 грн.

Заходи відбувалися в межах проєкту Лабораторія Електронної демократії за фінансової підтримки Фонду Чарльза Стюарта Мотта та швейцарсько-української програми «Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади» (Програма EGAP), яка спрямована на використання новітніх інформаційно-комунікаційних технологій, що допомагатимуть вдосконалити якість врядування, покращать взаємодію влади та громадян та сприятимуть соціальним інноваціям в Україні. Програма EGAP фінансується Швейцарською агенцією розвитку і співробітництва і виконується Фондом Східна Європа та Фондом InnovaBridge. Детальніше про програму на сайті egap.org.ua