Головна / Новини / Завершено серію онлайн заходів під назвою «Діалоги про відновлення»

Завершено серію онлайн заходів під назвою «Діалоги про відновлення»

08/04/2024

Завершуємо серію онлайн заходів під назвою «Діалоги про відновлення», що відбуваються у межах проєкту «Майстри змін».

3 квітня відбулася п’ята зустріч, темою якої стала: «Соціальна згуртованість, як головний ресурс відновлення», а спікеркою виступила Любов Ропало – членкиня Правління Громадської спілки «Громадські ініціативи України», регіональна координаторка мережі UPLAN, колишня директорка Черкаської агенції регіонального розвитку, менеджерка з проєктного управління,  тренерка та консультантка проєктів з розвитку та відновлення громад, розвитку ГО та бізнесу за підтримки міжнародних донорів та програм USAID, UNDP, GIZ, U-LEAD, UNWoman Ukraine, NED тощо.

Під час заходу Любов Ропало розповіла про соціальну згуртованість, як необхідність; що входить в соціальну згуртованість та як вона може бути ефективною і що потрібно зробити, аби соціальна згуртованість дала поштовх і зробила відновлення ефективнішим.

«Тема соціальної згуртованості дуже нелегка, цікава та важлива до обговорення. У нас так цікаво складається, що коли соціум в інформаційному полі запускає до оперування та чи інші терміни або поняття, всі ці поняття активно використовуються, а потім ми втомлюємося від термінології і починаємо до неї ставитися дещо саркастично. Це було про покращення, про спроможності. Тепер це з терміном «відновлення». Теж поступово в оббіг заходить термін «згуртованість». І сі терміни і поняття мають спонукати нас до дії, адже сам по собі термін не буде впроваджувати зміни. Наприклад, у Європейському Союзі політика згуртованості базується на двох постулатах і це є мета політики згуртованості: перше – це робочі місця і зростання, а друге – територіальна співпраця. Якщо застосовувати ці твердження до України, то для нас це теж актуально», - каже експертка.

Проте за її словами, перш за все, варто сформувати розуміння термінів для себе, бо, коли посадовці або представники чи представниці громадського сектору звертаються в себе в громадах до людей, то важливо простою і зрозумілою мовою пояснювати, чому оперуюються тими чи іншими термінами. Адже сьогодні ми вживаємо такі слова як «відновлення», «відбудова», «модернізація», «реконструкція» і потрібно вибрати щось одне для використання і розуміння для себе, і пояснення людям.

Також Любов Ропало наголосила на важливості діалогу та залучення мешканців громади до процесів ухвалення рішень

«Варто приділяти увагу принципам діалогу, які є досить простими. Одним із таких принципів є «рівний рівному», адже часто на місцевому рівні сприймається, що влада компетентніша, ніж мешканці громади, але водночас і самі мешканці делегують все владі, аби вона несла відповідальність. Тому варто залучати мешканців, аби рішення у громаді приймалися спільно і було сприйняття, що ми це робимо спільно для нашої громади», - зазначила експертка.

Послухати повну розмову можна за лінком: https://youtu.be/Pgyz0gUYnpY

Відео-запис на тему  «Планування відновлення та основні виклики» можна переглянути за лінком: https://youtu.be/kFtXoR0ChQw

Відео-запис на тему: «Ресурси відновлення. Які головні: внутрішні чи зовнішні?» можна за лінком https://youtu.be/QOTBiKjVWU4

Відео-запис на тему: «Корупція. Чи можливо зупинити відновлення?» можете переглянути за лінком: https://youtu.be/wFC1G0-AHDI

Переглянути відео-запис заходу на тему: «Україна. Відновлення. Новий порядок і місце нас у ньому» можете переглянути за лінком: https://youtu.be/ZYMso_7RVqk

Публікацію підготовлено в межах проєкту «Майстри змін», що реалізовується за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID « UCBI: Зміцнення громадської довіри в Україні»