Головна / Напрямки роботи / Партисипація

Партисипація

Маючи досвід реалізації проектів у сфері е-демократії, варто зазначити, що в Україні діє ціла низка різноманітних інструментів інформування та участі громадян, які з’явилися саме завдяки електронній демократії, що за останні кілька років здійснила в країні приголомшливий злет. Але, якими б дружніми до користувача, доступними та захоплюючими не були ці інструменти, їх не достатньо для переходу суспільства на рівень спільного прийняття рішень влади і громади та формування громадянської культури. Тут очевидним є брак інструментів другого порядку, а саме – якісних публічних консультацій та ефективного діалогу між владою і громадою.

З метою консолідації взаємодії між ОМС, ГО та ініціативними групами міста Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» була розроблена концепція Ресурсно-коворкінговго центру інституцій громадянського суспільства міста Вінниці Хаб «Місто змістів».

Створення такого майданчика було зумовлене тим, що в сучасних реаліях неможливо ефективно керувати містом без розуміння мешканцями, особливо, активними громадянами, процесів, які відбуваються в місті, а низький рівень довіри до органів влади та пасивність мешканців може навіть перешкоджати впровадженню інновацій. Значна кількість діючих та зареєстрованих громадських організацій не впливає на якість та кількість участі громадян в прийнятті рішень та формуванні відповідальності за процеси, що відбуваються в громаді.

У 2018-2019 роках ми були партнерами проєкту «Відповідальне управління громадою», який реалізовувався Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» у партнерстві з Фундацією «Лабораторія соціальних досліджень та інновацій «Сточня» (Польща)

Метою проекту було підвищення рівня якісної участі громадян у формуванні місцевої політики та формування культури, а також автентичної комунікації між владою та громадою. Експерти організації проводили тренінги для представників об’єднаних територіальних громад. А також стали співавторами посібників Абетка громадянської участі: Посібник для організаторів процесів залучення громадян до ухвалення рішень та Консультації, аналіз ситуації, спільне рішення: як залучати мешканців до розмови про місцеві справи.

У 2017 році протягом десяти місяців громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» надавала допомогу містам України по впровадженню громадського бюджету. Співпраця відбувалася в рамках проекту«Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження (ЗМФІ-ІІ)», що фінансується USAID Україна та реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) і ГО «SocialBoost».

Наша громадська організація тісно співпрацювала із чотирма містами-партнерами: Дніпром, Тернополем, Вільногірськом та Жовтими Водами. У цих містах була проведено 35 освітніх заходів для мешканців, які несли в собі подвійну мету: по-перше, популяризувати громадський бюджет серед жителів, а, по-друге, підвищити якість впровадження цього інструменту партисипації. Також наші експерти тісно співпрацювали із органами міської влади та координаторами проектів на місцях: їм надавався ряд консультацій, проводились робочі групи та зустрічі із громадянами. Загалом заходи в рамках проекту відвідало близько 750 учасників, які приходили із низкою різноманітних питань – від того, як вигадати хорошу ідею для втілення в громадському бюджеті міста та заповнити проектну заявку, до питань фальсифікацій результатів голосування та затримкою реалізації проектів-переможців.

В межах проекту Подільська агенція регіонального розвитку розробила унікальний посібник з рекомендаціями, які допоможуть налагодити контакт та обмін інформацією між мешканцями та міською радою, ЗМІ та громадськими активістами. Зміст посібника організовано за принципом етапів громадського бюджету. В тексті, базованому на  реальному досвіді українських міст, зібрано багато корисних прикладів і гіперпосилань на цікаві матеріали. Завантажити посібник можна за посиланням: http://bit.ly/2EtVRge

В рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження (ІІ)», за фінансування USAID Україна та ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД), з використанням графіки, розробленої SocialBoost, ми створили мобільні додатки для оцінки громадського бюджету в чотирьох містах України - Дніпрі, Тернополі, Вільногірську та Жовтих Водах.

Мобільні додатки «Бюджет Міста» дозволяють подивитися стан реалізації проектів громадського бюджету та оцінити їх успішність.

Лінк на AppStore: https://apple.co/2mgwGqn

 GooglePlay: http://bit.ly/2CZoswW 

Отримати консультацію

Дякуємо, Ваша заявка прийнята.

В найближчий час менеджер зв'яжеться з Вами.

Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних відповідно до правил.
15-РІЧНИЙ ДОСВІД
СПІВПРАЦІ З ГРОМАДАМИ ТА РОЗВИТКУ ТЕРИТОРІЙ
15 років
досвіду
Понад 30
партнерів
Понад 200
громад