EN UA
вул. В. Городецького, 7, місто Вінниця
+38 (0432) 69 44 32

Партисипація

Маючи досвід реалізації проектів у сфері е-демократії, варто зазначити, що в Україні діє ціла низка різноманітних інструментів інформування та участі громадян, які з’явилися саме завдяки електронній демократії, що за останні кілька років здійснила в країні приголомшливий злет. Але, якими б дружніми до користувача, доступними та захоплюючими не були ці інструменти, їх не достатньо для переходу суспільства на рівень спільного прийняття рішень влади і громади та формування громадянської культури. Тут очевидним є брак інструментів другого порядку, а саме – якісних публічних консультацій та ефективного діалогу між владою і громадою.

З метою консолідації взаємодії між ОМС, ГО та ініціативними групами міста Громадською організацією «Подільська агенція регіонального розвитку» була розроблена концепція Ресурсно-коворкінговго центру інституцій громадянського суспільства міста Вінниці «Місто зі змістом».

Головною метою центру є: створити міський суспільний майданчик для формування конструктивних змістів, проектів та думок шляхом використання ефективних методик залучення громадян до прийняття рішень (партиципації), спрямованих на виконання завдань Стратегії розвитку «Вінниця 2020» та налагодження дієвих механізмів взаємодії між містом і мешканцями.

Створення такого майданчика було зумовлене тим, що в сучасних реаліях неможливо ефективно керувати містом без розуміння мешканцями, особливо, активними громадянами, процесів, які відбуваються в місті, а низький рівень довіри до органів влади та пасивність мешканців може навіть перешкоджати впровадженню інновацій. Значна кількість діючих та зареєстрованих громадських організацій не впливає на якість та кількість участі громадян в прийнятті рішень та формуванні відповідальності за процеси, що відбуваються в громаді.

 

Протягом десяти місяців громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» надавала допомогу містам України по впровадженню громадського бюджету. Співпраця відбувалася в рамках проекту«Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження (ЗМФІ-ІІ)», що фінансується USAID Україна та реалізується ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД) і ГО «SocialBoost».

Починаючи з січня 2017 року, наша громадська організація тісно співпрацювала із чотирма містами-партнерами: Дніпром, Тернополем, Вільногірськом та Жовтими Водами. У цих містах була проведено 35 освітніх заходів для мешканців, які несли в собі подвійну мету: по-перше, популяризувати громадський бюджет серед жителів, а, по-друге, підвищити якість впровадження цього інструменту партисипації. Також наші експерти тісно співпрацювали із органами міської влади та координаторами проектів на місцях: їм надавався ряд консультацій, проводились робочі групи та зустрічі із громадянами. Загалом заходи в рамках проекту відвідало близько 750 учасників, які приходили із низкою різноманітних питань – від того, як вигадати хорошу ідею для втілення в громадському бюджеті міста та заповнити проектну заявку, до питань фальсифікацій результатів голосування та затримкою реалізації проектів-переможців.

В межах проекту Подільська агенція регіонального розвитку розробила унікальний посібник з рекомендаціями, які допоможуть налагодити контакт та обмін інформацією між мешканцями та міською радою, ЗМІ та громадськими активістами. Зміст посібника організовано за принципом етапів громадського бюджету. В тексті, базованому на  реальному досвіді українських міст, зібрано багато корисних прикладів і гіперпосилань на цікаві матеріали. Завантажити посібник можна за посиланням: http://bit.ly/2EtVRge

В рамках проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи впровадження (ІІ)», за фінансування USAID Україна та ВГО «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» (ІБСЕД), з використанням графіки, розробленої SocialBoost, ми створили мобільні додатки для оцінки громадського бюджету в чотирьох містах України - Дніпрі, Тернополі, Вільногірську та Жовтих Водах.

Мобільні додатки «Бюджет Міста» дозволяють подивитися стан реалізації проектів громадського бюджету та оцінити їх успішність.

Лінк на AppStore: https://apple.co/2mgwGqn

 GooglePlay: http://bit.ly/2CZoswW