Громадська організація «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з німецькою гуманітарною організацією Diakonie Katastrophenhilfe та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини офіційно розпочала реалізацію нового проєкту «Комплексна гуманітарна допомога постраждалим від конфлікту в Україні та громадянам третіх країн у Польщі, Румунії та Молдові», спрямованого на підтримку підлітків, які постраждали внаслідок війни. Упродовж проєкту команда працюватиме над тим, аби допомогти підліткам не просто адаптуватися до нового середовища, а відчути себе впевнено й побачити нові горизонти для розвитку.
Проєкт охоплює Вінницьку, Хмельницьку та Черкаську області, а його осередками стали чотири вже діючі Maker Spaces, створені при чотирьох навчальних закладах: Вінницькому технічному фаховому коледжі, ДНЗ «Центр професійно-технічної освіти № 1 м. Вінниці», Подільському Професійному Коледжі (м. Кам’янець-Подільський) та Багатопрофільному регіональному центрі професійної освіти у Черкаській області (м. Черкаси). У межах проєкту підлітки отримають доступ до широкого спектру освітніх, технічних та психологічних активностей.
Адже Maker Spaces — це не просто навчальні майданчики, це безпечні простори, де кожен може вивчати програмування, 3D-моделювання, основи електроніки та робототехніки, розвиваючи як практичні навички, так і віру у власні сили. Учасники зможуть пройти курси з надання першої домедичної допомоги, фізичної безпеки, а також взяти участь у серії літніх таборів, мовних курсів та індивідуальних чи групових консультаціях з психологами.
«Одним з ключових завдань наших просторів є налагодження комунікації між місцевими підлітками та внутрішньо переміщеними особами, або як ми їх називаємо — новими співмешканцями, – розповідає керівниця проєкту Тетяна Компанієць. – Спільне навчання, командна робота над проєктами, участь у технічних таборах дають можливість дітям з різним досвідом об’єднатися, краще пізнати одне одного, навчитися взаєморозумінню та розвивати відчуття належності до спільної громади. Ми віримо, що знання та підтримка можуть змінити життя. А наші Maker Spaces — саме те середовище, де це відбувається щодня».
Особлива увага у проєкті приділяється інтеграції і не лише через навчання в центрах, але й завдяки змістовному відпочинку під час літніх таборів. Це унікальна можливість для підлітків познайомитися із сучасними технологіями та розвитком підприємницьких навичок. Програма табору включатиме командоутворення, арт-терапію, STEM-дні з Arduino, 3D-друком та програмуванням, заняття з основ бізнесу, міні-хакатон, створення проєктів для громади, а також яскравий фінал з врученням сертифікатів.
Загалом команда проєкту планує залучити до різних видів діяльності щонайменше 2000 підлітків у трьох регіонах. Важливо, що частина заходів проходить на базі навчальних закладів, що дозволяє забезпечити стійкість ініціативи та її продовження після завершення донорської підтримки. Адже цей проєкт має на меті — дати кожному і кожній шанс на розвиток, надію, мотивацію та можливість побудувати своє майбутнє попри всі виклики.
Подільська агенція регіонального розвитку закликає молодь не стояти осторонь. Якщо тобі від 11 до 17 років і ти хочеш навчатися, розвиватися, знайомитися з новими людьми, — долучайся! У нас ти знайдеш підтримку, знання та інноваційний простір для реалізації власних ідей.
Усі заходи відбуватимуться у межах проєкту «Комплексна гуманітарна допомога постраждалим від конфлікту жителям України та громадянам третіх країн в Україні, Польщі, Румунії та Молдові», якій реалізується ГО «Подільська агенція регіонального розвитку» у партнерстві з німецькою гуманітарною організацією Diakonie Katastrophenhilfe та за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.